Charakterystyka na podstawię książki "Zemsta", która ma ukazywać różnice między Cześnikiem, a Rejentem. Proszę szybko potrzebuje na wtorek będzie ładne dam NAJ... ; )
Pozdrowionka ; * ; )
Z góry dziękuje za pomoc
Praca ma być wyczerpująca... ; )

1

Odpowiedzi

2010-01-03T23:50:00+01:00
Chciałabym pokazać różnicę między dwoma bohaterami komedii Fredry pt. ,,Zemsta''.

Rejent Milczek jest wdowcem, który ma pod opieką swojego syna Wacława. Jest człowiekiem szczupłym o drobnej budowie, bez problemów zdrowotnych. Dorobił się wsi i połowy zamku. Natomiast Cześnik Raptusiewicz jest całkowitym przeciwieństwem swojego wroga pod względem fizycznym. Jest dobrze zbudowanym, wysokim mężczyzną z starczymi dolegliwościami.

Ich styl też ich całkowicie różni. Cześnik jest żwawy i z pozoru bardzo mało inteligentny. Zwykle dużo gestykuluje, co mu daje przewagę podczas rozmowy, dlatego ludzie się go boją. Rejent mówi cicho i spokojnie z pewnym akcentem, który pomaga mu okazać jego pobożność i pokorę. Jest niezwykle sprytny, ponieważ pod powłoką tego dobrego i czcigodnego człowieka kryje się osoba chytra i mściwa.

Chociaż są to dwa przeciwieństwa mają oni podobne cechy psychiczne. Są egoistyczni, samolubni i wyrachowani.
Uważam jednak, że ciekawszą i bardziej pozytywną postacią jest Cześnik Raptusiewicz, ponieważ jest on szczery i nieustępliwy. Chociaż czasami potrafi wybuchnąć gniewem, sprawie wrażenie osoby sympatycznej.