Odpowiedzi

2009-09-17T19:28:31+02:00
1)Drodzy Posłowie
Chce wypowiedziec swoje zdane na ten temat ,przedstawic swoja pozycje w tej debacie..Jestem za tym by była możnosć klonowania ludzkich organów..Wiecie drodzy posłowie że ta ustawa pomoże tysiacą osób które czekaja na przeszczep serca czy też innych organów.Pomoze osoba którym teraz na swojej drodze widza tylko śmierc ciemny tunel który prowadzi do nikąd, te osoby maja rodziny a musza wybrac śmierć wiecie drodzy posłowie że listy na przeszczep narzadów są w nieskoczonosc długie.A te klonowanie uratuje tysiace ludzi nawet miliony.Prosze tylko aby posłowie poparli mój głos by przyczynili sie do urotowania tych ludzi .Dziekuje
2) Drodzy posłowie. Ta ustawa o klonowaniu ludzi jest dla mnie nie do przyjecia wiec jestem na nie,wypowiadam sie w tej debacie poniewarz Posłowie są nie dokonca napewno zorietowani jak wyglada taki proces klonowania.Nie mamy jeszcze dosć doświadczen z genetyka ,Ten dział nauki jest do konca nie wyjasniony dopiero z latami dobrze zapoznamy sie z Genetyka i zrozumiemy tak trudny proces klonowania Dziekuje
2 3 2
2009-09-17T19:29:14+02:00
KLONOWANIE NARZĄDÓW:

Drogie Koleżanki Posłanki i Koledzy Posłowie,
W dniu dzisiejszym nasz Sejm porusza kwestię dotyczącą każdego z nas. Jak mawiał Jan Kochanowski "szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz".

W dzisiejszym czasie transplantologia jest jedną z ważniejszych dziedzin medycyny. Pomaga wielu ludziom, ocala to co najcenniejsze - życie.Niestety ciągle ejst to kropla w morzu potrzeb. Nie mamy wystarczającej ilości narządów, ba, nigdy jej mieć nie będziemy. Ale oto pojawia się nowa szansa dla tysięcy ludzi - klonowanie narządów.

Dzięki temu można ocalić tyśiace niewinnych istnień. Już koniec z długim oczekiwaniem na dawcę, koniec z nerwami, czy przeszczep się przyjmie. Teraz można wyhodować dowolny narząd, zgodny w 100% z kodem genetycznym biorcy.

Jeśli macie wątpliwości, postawcie się w sytuacji rodzica, którego dziecko umiera z powodu choroby derca, jedynym ratunkiem jest przeszczep, a jest ono dwu tysięczne w kolejce. Jakie ma szanse na przeżycie? Mówiąc brutalnie - zerowe!

Co więcej zalegalizowanie klonowania narządów zahamuje szarą strefę handlu organami. Wielu ludzi na całym świecie ejst porywanych jedynie w celu pozyskania z nich nerki! Jeśli klonowanie narządów stanei się powszechne, te proceder umrze śmiercią naturalną!

Szanowni Państwo, zanim zagłosujecie przeciw tej ustawie, przeanalizujcie jeszcze raz wszystkie argumenty. Czy naprawdę chcecie, abyście musieli kiedyś patrzeć bezradnie jak umiera wasz bliski, gdyż kolejka do przeszczepu jest zbyt długa?


KLONOWANIE LUDZI:

Spójrzmy drodzy Państwo po sobie. Każdy z nas jest inny. Każdy jest wyjątkowy. W dzisiejszych czasach klonowanie zaszło zbyt daleko. Tak naprawdę nie wiemy co się stanie, jeśli ktoś nas sklonuje.

Czy nasz sobowtór będzie podzielał nasze poglądy, czy jego psychika będzie normalna? Czy nie zechce nas zabić?

Czy żyjąc w świecie pełnym takich samych ludzi nie zwariujemy? Przecież piekno tego świata leży w różnorodności. Tworzenie klonów siebie, lub swoich zmarłych bliskich zakrawa pod paranoję. Przecież Bóg po to stworzył Nas, każdego innego, abyśmy mogli kiedyś godnie odejść.

Klon nie zasąpi nam pierwowzoru. Efekty mogą być naprawdę nieoczekiwane. Czy klonowanie ludzi nie jest zabawą w Stwórcę? Robienie tego, czym On się zajmuje? Czy nasza pewność siebie nie zaszła zbyt daleko?

Zagłosowanie za tą ustawą jest równoznaczne ze zgodą na ingerencję ludzi w coś najcenniejszego - w życie ludzkie. To co do tej pory tworzył Bóg, powstawało jako owoc miłości, teraz będzie tworzone w dowolnej liczbie egzemplarzy! Ulica będzie przypominać półkę w supermarkecie - pełną takich samych słoików.

Posłanki i Posłowie! Głosujecie o przyszłości tego świata, nie dajcie się zwieść krótkotrwałym pozytywom, pomyślcie jak świat będzie wyglądał za 50 lat. Pomyślcie o swoich wnukach! Ja jestem na "nie" tej ustawy, nie dałem sobie zamydlić oczu potężnemu lobby farmacutycznemu!
3 5 3