Odpowiedzi

2010-01-04T14:46:06+01:00
Jest symbioza raka pustelnika z ukwiałem (ukwiał jest koralowcem)rak pustelnik nie posiada skorupy wiec bierze opuszczona na której rośnie ukwiał korzyści ukwiału to możliwość przemieszczania sie a krab zyskuje ochrone

niewiem czy oto chodzilo
1 2 1
2010-01-04T14:58:16+01:00
Symbioza-jest to współżycie dwóch organizmów czerpiących na obustronnej korzyści. Taką symbioze prowadzi m.in. rak pustelnik z ukwialem rak wsadza sobie ukwial w odwlok i zapewnia sobie dzieki niemu obrone a ukwiał gdy jest przeniesiony może łatwiej zdobyć pożywienie i tu jeszcze troche_________________ 1. słoń + bąkojad (słoń pozbywa się pasożytów ze skóry, bąkojad je zjada)
2. ukwiał + pustelnik (krab pustelnik ma miękki odwłok i chowa go do pustej muszli ślimaka, na muszli osiada ukwiał, dzięki krabowi jest przenoszony z miejsca na mijesce),
3. termity + pierwotniaki (pierwotniaki pomagają termitom w rozkładzie celulozy)
4. Krowa, koza,owca+ bakterie w przewodzie pokarmowym (przeżuwacze mają strawiony pokarm- możliwe trawienie błonnika, witaminy wytwarzane przez mikroorganozmy, bakterie mają optymalna temp. środowisko beztlenowe, pokarm)
5. Kolibry, owady + rośliny kwiatowe (zwierze dostaje pokarm- nektar, kwiat zapylony)
6. Mrówki + grzyby (mrówki "uprawiają" grzyby w mrowisku, mają stały dostęp do źródła pokarmu, grzyby korzystają z pożywki z rozdrobnionych przez mrówki liści)
7. Ryba Malacocephalus + bakterie świecące w specjalnych gruczołach ryby (ryba korzysta z organów świecących, bakterie mają dobre warunki rozwoju)
8. Kręgowce + pierwotniaki i bakterie w przwodzie poarmowym (kręgowiec korzysta z wit. z grupy B wytwarzanych przez mikroorganizmy, mikroorganizmy korzystają z niestrawinych resztek pokarmu)

A z tym żubrem to nie wiem...
mam :
1 5 1