Odpowiedzi

2011-07-13T23:37:08+02:00

Charakterystyka Tomka Sayera:

     Tomek Sawyer jest głównym bohaterem lektury pt.: "Przygody Tomka Sawyera". Autorem tej książki jest Mark Twain. Tomek jest sierotą. Gdy zmarła jego matka, został sam z młodszym bratem Sidem. Zamieszkał wraz z nim u ciotki Polly.

     Chłopiec ma około 10 lat, jest szczupły i ma ciemne, kręcone włosy, których nie znosi. Codziennie chodzi boso, ubrany w zaniedbane spodnie i kurtkę, a w niedziele zmuszają go do uroczystego ubrania. Tomek nie jest grzeczny. Nie chce chodzić do szkoły i uczyć się. A to tylko dlatego, że jest zbyt leniwy. Zawsze potrafi oszukać ciotkę, więc wychodzi na jaw, że jest inteligentny i sprytny. Tomek jest zawsze chętny do "bitew". Stara się być w centrum zainteresowania, marzy, żeby stać się sławnym. Ma bujną wyobraźnię i często wpada na szalone pomysły, do których przekonuje kolegów. Zawsze sobie radzi, ale niestety, dość często kłamie.

     Ogólnie jest także wrażliwy i dobry. Chłopiec może być szlachetnym i odważnym, jesli tylko tego zechce. Bierze na siebie winę Becky, dzięki czemu zyskuje jej wdzięczność. Tomek bardzo często czuje się niekochany i niepotrzebny, a czym bardzo się myli. Jest, niestety, naiwny, wierzy także w przesądy. Tomek Sawyer jest wesołym chłopcem. Jednak nad wszystko kocha przygody.

     Moim zdaniem Tomek jest postacią pozytywną. Pomimo złych zachowań w stosunku do przyjaciół jest lojalny i oddany. Ciotka Polly ma rację, mówiąc, że, Tomek nie jest zły, chociaż jest urwisem. Chciałabym mieć takiego przyjaciela.

 

PS. To moja odpowiedź do innego zadania.

5 4 5