Odpowiedzi

2010-01-04T15:37:56+01:00
Szczególnej łaski, Bóg udziela ludziom w róznych sytuacjach życia. To nie zależy od tego czy jestes wierzący, czy może dawno zapomniałeś o Bogu. Jeśli mowa o łasce, to trzeba najpierw zadac pytanie o jaką dokładnie łaskę chodzi. Bóg daje człowiekowi wiarę, która jest łaską jak i cierpienie. Z góry dostaniesz łaskę wytrwania, szczęścia.
Pan Bóg udziela nam łask z różnych powodów, On wie kiedy zacząć działać. Zna czas gdy jednym dla Ciebie ratunkiem jest brutalny cios, który toba wstrząśnie lub siła do życia.
Jednak szczególnej łaski przebaczeni, najbardziej zaskakujacej człowiek doznaje w sakramencie pojednania. Spowiedz nas oczyszcza, przeciera szlaki, wskazuje właściwa drogę; jest zarazem mapa, jak i jedynym ratunkiem na powrót do Bga. Cudowne w tym wszystkim jest to, że Bóg nie stawia barier w swoim miłosierdziu, my go ranimy, a On przebacza.
"Nasze grzechy rozpływaja sie w miłości Jezusa, jak kropla, która spada na rozgrzaną blaszkę. Ty się zamartwiasz, wstydzisz, a tak na prawdę w porównaniu z jego szlona miłościa, to jest takie małe ccct".
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-04T15:42:16+01:00
Na początek to może wyjaśnię co to jest ta łaska. W sensie czynnym “łaska” znaczy wówczas tyle, co życzliwość, łaskawość, miłość, miłosierdzie względem kogoś, przychylność niższego ku wyższemu, lub dar udzielony komuś z życzliwości, bez jego uprzednich zasług. Chrześcijanin szczególnie doświadcza Bożej łaski podczas przyjmowania sakramentów czyli widzialnego znaku niewidzialnej łaski. To sam Bóg w sakramencie Eucharystii wstępuje w serce każdego człowieka. Czyż więc może istnieć większy dar niż przyjęcie Boga do swego serca. Łaski Bożej możemy także doświadczyć przez Ducha Świętego, który w sakramencie Bierzmowania udziela nam darów do jeszcze lepszego życia z Chrystusem w Chrystusie i przez Chrystusa. Wszelkie działanie Boże w stosunku do człowieka - przez sprawy codzienne, aż do wielkich darów zbawiennych - nosi na sobie znak miłości, dobrodziejstwa i miłosierdzia Bożego. Jest wyrazem jego łaski, gdyż łaska Boża jest: miłością, dobrocią, miłosierdziem.Pismo Święte podaje cechy łaski Bożej. Oto niektóre z nich: Łaska Boża jest: wielka, prawdziwa, obfitująca,bogata. Móc doświadczyć Łaski od Boga to wielki dar ale też wielki obowiązek względem Niego. Mam nadzieję że pomogłem.