Odpowiedzi

2010-01-04T16:02:16+01:00
Duchy ktory nawiedzaly Ebenezera nauczyly go m.in dobroci, milosci i przyjazni po to by zrozumial ze przez niego wielu ludzi cierpi. Nauczyly go ze musi otworzyc sie dla innych ludzi stac sie lepszym czlowiekiem. duchy przeszlych siwat terazniejszych i przyszlych pomogly mu w ,, stopieniu lodow'' serca. Ale co najwazniejsze nauczyly go ze kazdy czlowiek moze sie zmienic, a w zyciu nie jest najwazniejszy pieniadz. :)
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-04T16:19:29+01:00
Ebenezer Scrooge był bardzo chłodnym człowiekiem.
Nie pomagał innym ludziom i był w stosunku do nich negatywnie nastawiony. Dla niego liczyła się tylko praca. Pieniądze były najważniejsze. Ebenezer miał mnóstwo pieniędzy, których i tak na nic nie wydawał. Pewnego dnia przybył do niego duch jego wspólnika Marleya. Duch wyglądał przerażająco. Miał przykute łańcuchy do nóg i musiał je ze sobą taszczyć. Namawiał Srooge'a aby otworzył się na ludzi, żeby nie skończyć tak jak on, na cmentarzu z ogromnym ciężarem i poczuciem winy. Zapowiedział przyjście kolejnego ducha o 1:00. O tej godzinie zjawił się duch wyglądający jak płomień świecy, był przyodziany w białą szatę. Pokazał Sroogowi jego dzieciństwo, kiedy to siedział sam w sierocińcu porzucony przez opiekunów. Pokazał mu też także czasy w których był strasznie zakochany w pięknej kobiecie z którą miał się niedługo ożenić. Był bardzo szczęśliwy, lecz ona nie mogła znieść jego strasznego egozimu i porzuciła go. Scrooge był załamany mimo to pracował dalej zarabiając kolejne pieniądze. Ostatni duch pokazał mu jak mogłyby wyglądać święta bożego narodzenia, gdyby faktycznie chciał je obchodzić. Osoby, które są dla ciebie ważne, nakryty stół, pyszne jedzenie i uśmiech na twarzy. Bo przecież najważniejsza jest rodzina.
Scrooge po wizycie duchów całkiem się odmienił. Był życzliwy dla ludzi i wrażliwy na ich nieszczęście. Pomagał tym w trudnej sytuacji. Zaczął być miły i promienny. Cieszył się, że zdążył się zmienić za nim było za późno. Poczuł się naprawdę szczęśliwy mając wokół siebie przyjaciół i rodzinę, która go wspierała i kochała.

To tyle.:)
Pozdrowienia.
1 4 1