Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-04T16:22:07+01:00
Ksiądz egzorcysta zajmuje sie wypedzaniem duchów z człowieka
2010-01-04T16:23:14+01:00
Ksiądz egzorcysta w swojej misji uwalnia od złych duchów kieruje się zaleceniami Rytuały rzymskiego, zdobytą wiedzą i własnym doświadczeniem.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-04T16:28:42+01:00
Egzorcysta w Kościele katolickim to biskup albo mianowany przez niego kapłan, który posiada specjalne zezwolenie do sprawowania egzorcyzmów. Powaga Sakramentalium i charakter egzorcyzmu wymagają, by posługa egzorcystyczna nad opętanymi sprawowana była mocą specjalnego i wyraźnego zezwolenia miejscowego ordynariusza (zwykle biskupa diecezjalnego).

Ksiądz egzorcysta w swojej misji uwalniania od złych duchów kieruje się zaleceniami Rytuału rzymskiego, zdobytą wiedzą i własnym doświadczeniem. Egzorcystę obowiązuje duża ostrożność w rozeznaniu, ocenia w jaki sposób mogło dojść do wpływu złego ducha na daną osobę oraz rozpoznaje, czy nie cierpi na zaburzenia psychiczne. Zdaje sobie sprawę, że szatan nie chce uwolnienia człowieka, dlatego unika egzorcyzmu i czasem ukrywa swoją obecność. Dokładne rozeznanie możliwych przyczyn działania złego ducha i tego objawów, a następnie egzorcyzm pozwala kapłanowi-egzorcyście stwierdzić, czy dana osoba jest rzeczywiście pod wpływem diabła oraz jaki jest stopień i przyczyny tego wpływu.