Czesc!
Moglibyscie opisac mi te trzy piosenki(chodzi mi glownie o rytm,instrument,nastroj itd.) daje za to moje wsyztskie pkt. (niewiele ich uzbieralem) ale jak ktos sie zna na muzyce to zaden problem.Daje najlepsza odp. Piosenki do opisania:
1. http://www.youtube.com/watch?v=WEcRhNzLeuo
2. http://www.youtube.com/watch?v=g1WPn-MWjQQ
3. http://www.youtube.com/watch?v=qrOeGCJdZe4
Prosze postarajcie sie bede bardzo wdziczny ;] z gory dzieki

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-04T17:24:47+01:00
1. Soil - breaking me down
Wg mnie jest to hard rock. Muzyka ta, czyli "twarda" muzyka rockowa, często postrzegana jest jako mroczna i dla osób z zewnątrz często niezrozumiała.
Zauważa się przede wszystkim ostre brzmienie, oparte na przesterowanych gitarach elektrycznych, niekiedy grających w duetach i imitujących siebie
pełne energii brzmienie sekcji rytmicznej (gitara basowa, perkusja), a także agresywne, często surowo brzmiące wokale.
Utwór jest grany szybko i agresywnie, składa się on z:
1. Intro
2. pierwsza zwrotka
3. refren
4. druga zwrotka
5. refren
6. trzecia zwrotka
7. wydłużony refren


2. OneRepublic - All The Right Moves
Zespół ten gra muzykę pop-rockową. Jednak ten utwór jest bardziej popowy, raczej nie znajduje się w nim elementów rocka. Instrumenty, które tworzą podkład do nagrania to gitara, pianino, gitara basowa, perkusja. Wokalista, Ryan Tedder, śpiewa wyraźnie zwrotki i refreny. Wydaje mi się, że w refrenach wokalista śpiewa barytonem. Widac bardzo wyraźnie, że są one wykonywane dużo wyższym głosem aniżeli zwrotki. Utwór ten jest przeciwieństwem opisanego nagrania zespolu Soil - nie ma tutaj agresji, słowa są wyraźne i czytelne dla słuchacza.
Utwór rozpoczyna Intro składające się z dźwięków pianina, perkusji i gitary elektrycznej, która jest mało zauważalna w porownaniu do wyżej wymienionych instrumentów.
"All The Right Moves" szybko wpada w ucho, znajduje się na liście "gorących hitów radia ESKA". co świadczy o tym, że tego rodzaju muzyka jest chętnie słuchana.


3. Jamal - mierzyc wyżej
Jamal to zespół, który gra muzykę skupiającą w sobie elementy reggae, dancehall oraz hip-hop.
bas, gitara, klawisze oraz perkusja <--- wykorzystywane są przez czlonków zespołu. Podstawą są więc elektryczne brzmienia. Wokaliści wielokrotnie wykorzystują jeden riddim (cyfrowy podkład, rytm), który jest utrzymany w dośc szybkim tępie. Muzyka jest tutaj żywa, a wokal jest szybki i wyrazisty. "mierzyc wyzej" posiada mocny przekaz, muzyka ta mobilizuje, jest bardzo pozytywna oraz sprawia, że ciężko powstrzymac sie od tanca. :D

HIP HOP & REGGAE < 33333333333 I LOVE IT !