Odpowiedzi

2009-09-18T14:14:16+02:00
''prawdziwych przyjaciol poznaje sie w biedzie'' - hmm tak, to prawda. Przyjacielem nie mozna nazwac pierwszego czlowieka, ktory powie ci ze ladnie wygladasz, lub pomoze ci w zadaniu domowym. Aby nazwac kogos przyjacielem, trzeba go znac lepiej niz siebie i wiedziec, ze cokolwiek zrobisz, on dalej nim pozostanie. Przyjaciel to nie jest zabawka, ktora mozesz sie chwile pobawic, a jak ci sie znudzi, zostawic gdzies w kacie i zapomniec. Przyjazn jest tak jak jedna dusza w dwuch cialach.
Gdybys wyjechal za granice, na parenascie lat, kto by ciagle o tobie pamietal, tesknil, i dzwonil co 5 min? nie sadze ze bylby to kolega z lawki, czy kolega z podwrorka. Bylby to przyjaciel, ktory skoczylby za toba w ogien.
10 2 10
2009-09-18T15:59:24+02:00
Prawdziwym przyjacielem oznacza być w pełnej okazałości a nie tylko jako samo słowo tyczące się człowieka. prawdziwy przyjaciel to taki, który jest w trudnych sytuacjach i zdarzeniach losowych. Jednym z przykładów może byc bajka Adama Mickiewicza mówiąca o dwóch przyjaciołach. Jednak kiedy doszło do drastycznej sytuacji to przyjaciel zamiast pomóc myslał tylko o sobie. Chodzi tutaj o Leszka i Mieszka którzy pewnego dnia gdy rozmawiali to naszedł ich niedźwiedź. Leszkowi udało się szybko wskoczyć na drzewo natomiast Mieszkowi nie. Gdy Mieszko poprosił Leszka o pomoc ten jej nie udzielił myśląc tylko o sobie. Na szczęscie Mieszkowi nic się nie stało. jest to typowy przykład tego przysłowia. Są również i przykłady pozytywne, że wtedy gdy potrzebujemy wsparcia, pmocy wymagającej wysiłku od naszego przyjaciela, ten nie waha nam się pomóc. Zawsze jest gdy się go potrzebuje. Potrfi zrozumieć porozmawiać,przytulić. A przysłowie to jest bardzo popularne gdyż mówi nam o tym, że wtedy gdy coś się wydarzy nagłego niespodziewanego to poznajemy prawdziwe oblicze naszego przyjaciela. Czy jest nim naprawdę czy tylko cechuje go samo słowo. Bo tylko ten jest przyjacielem który potrafi nim być i nie zawaha się pomóc w ciężkiej sytuacji. nie opuści w razie choroby i potrzeby....

10 2 10