Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-06T16:03:00+01:00
Jest to jeden z głownych postaci ksaizki a.fredry pod tytułem,,zemsta''.naprawde nazywa sie maciej raptosiewicz.jego przezwisko oznacza osopbe ktora podaje krolowi jedzenie.jest to postac historyczna.jest to mezczyzna w srednik wieku.jego stroj to zupan charakterystyczny dla ludzie z dawnej epoki .maciejjest wysoki,dobrze zbudowany,.ma wąsy.jegi stroj to zupan charakterystyczny dla ludzie z dawnej epoki.jest kawalerm ma sasiada rejenta milczka.posaida majatek swojej bratanicy klary ,ktorym sie bardzo chwali.

Cześnik jest czerstwym, dobrze zbudowanym mężczyzną. Dość wysoki i wyprostowany. Posiada gęste wąsy. Nosi żupan, przy pasie ma dopiętą szablę.ma swoje ulubione powiedzonko:„mocium panie”.cierpi na różne choroby np. kurcz żołądka i reumatyzm.
jest gwałtowny,impulsywny, porywczy,agresywny . o jego gwałtownosci swiadczy ten oto fragment:,, Cześnik to wielki zawadiaka, skłonny do kłótni i walk''. Jest bardzo uparty. chociaz kłoci sie z rejentem ni podaje reki na zgode. Jest to buntownik..jest skryty.nei umie flirtowac .chce Chce wziąć ślub z Podstoliną lecz wysyła papkina aby onw jego imieniu ,,podwerwał'' postoline.
Uważam jednak, że to dobry człowiek. Umie kochać i potrafi zachować się stosownie do sytuacji. Budzi on na mojej twarzy uśmiech i wywołuje sympatię. Myślę, że to typowy przykład prostego, dobrego i szczerego szlachcica.mysle ze pomogłam;]pozdrawiam:]

licze na naj.:***
2 5 2