To miasto w południowych Włoszech w rejonie Kampania, którego jest stolicą, a także ośrodkiem administracyjnym prowincji Neapol. Założony przez Greków jako Partenope.
Jest to trzecie pod względem zaludnienia miasto we Włoszech
Neapol stanowi główny ośrodek gospodarczy, kulturalny i naukowy południowych Włoch. Jest to drugi co do wielkości przeładunków port we Włoszech. W Neapolu znajduje się uniwersytet założony w roku 1224 oraz liczne szkoły wyższe i placówki naukowo-badawcze. Mieści się tam ważny węzeł komunikacyjny, a także międzynarodowy port lotniczy Capodichino.Neapol jest licznie odwiedzany przez turystów z całego świata. Jest to miasto bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym.
PRZETŁUMACZCIE TO NA JEZYK WLOSKI PROSZE TYLKO W MIARE SZYBKO I DOBRZE BO TO NA JUTRO:)

2

Odpowiedzi

2010-01-05T17:11:18+01:00
È una città nel sud Italia nella regione Campania, che è la capitale e centro amministrativo della provincia di Napoli. Fondata dai greci come Partenope.
E 'la terza città più popolosa d'Italia
Napoli è il principale centro della vita economica, culturale e scientifico del sud Italia. Questa è la seconda più grande carico di movimentazione portuale in Italia. A Napoli c'è una università fondata nel 1224 e di numerose università e istituti di ricerca. Ospita un importante nodo di trasporto e di un aeroporto internazionale Capodichino.Neapol è visitata da numerosi turisti provenienti da tutto il mondo. Questa è una città molto attraente per i turisti.


Jak coś to przetłumacz to w google tłumacz bo nie jestem pewien?? To jest aby propozycja.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-05T23:05:32+01:00
Tyleże Twoja odpowiedź jest skopiowana z translatora. słowo w słowo. i to ja dostaję ostrzeżenie za korzystanie z translatora :)))). niestety nie pomagam juz z języka włoskiego mimo że mam certyfikat, bo szanowny pan moderator uznał jedno z moich tłumaczeń za plagiat, czytaj skorzytsałam z translatora. jesli potrzebowałabys pomocy z włoskiego to pisz na mój numer gg, jest dostepny na moim profilu. :)