1. Przeczytaj opowiadanie O co chodzi w życiu i powiedz jakiego odkrycia dokonał bohater.

2. Znajdź w tekście Ukojenie cytat, który stanowi wyjaśnienie tytułu. Jaki związek treściowy widzisz między zakończeniami opowiadania o co chodzi w życiu i fragmentu wyznań św. Augustyna ( Ukojenie)

3. W świetle tekstu Pisma świętego powiedz, z jakim zaproszeniem zwraca się Jezus do tych, którzy cierpią i napotykają przeciwności losy.

Teksty są na zdjęciach.

Jest mi to potrzebne na Poniedziałek ( 21.IX.09 )

Z góry dzięki
Pozdro: ghost

2

Odpowiedzi

2009-09-19T09:45:11+02:00
3.Jezus prosi cierpiących, aby byli milosierni,aby wzajemnie sie miowali, wytrwale wierzyli w chrystusa, pogłębiali swoja wiare, aby otworzyli swoje serca na przyjecia Jezusa
30 3 30
Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-19T10:38:48+02:00
1. Bohater dowiedział się, że ludzie, których mógłby uważać za podłych często takimi nie są. Czasami wystarczy jako pierwszy wyciągnąć dłoń do drugiej osoby, by rozwiązać większość problemów. Uświadomił sobie, że czynienie dobra ma wielką, budującą siłę, również oddziaływającą na tych, którzy je czynią. Ci, którzy czynią dobro, czują się usatysfakcjonowani, potrzebni, odnajdują spełnienie w życiu.

2. "Ty sam sprawiasz, że znajduje on [człowiek] ukojenie w wielbieniu Ciebie [...] niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Tobie"

Bóg jest miłością. Przez dobroć i miłość do bliźnich nasze serce zbliża się do niego, znajdując tytułowe ukojenie. Tekst "O co chodzi w życiu" jest przykładem prawdziwości słów św. Augustyna w szarej codzienności. Oba teksty kończą się na ukojeniu, jakiego doznaje nasze serce przez czynienie dobra.

3. Jezus wzywa utrudzonych do naśladowania go. Podkreśla, że jego jarzmo jest słodkie - czyli w gruncie rzeczy, mimo cierpienia, przynosi ukojenie, a brzemię lekkie - każdy może je unieść, jeżeli chce.
24 5 24