Dla tych co lubia pisać wypracowania ;p Napiszcie mi prace o dodatkowej książce :) musi być wstep rozwinięcie i zakończenie :) Na początku w wstępie napiszcie np. Przeczytałam książke ''jakomśxD oczywiście w wpisujecie tytuł'' napisaną przez Kogoś TamxD. Jest jakoas tam xD w rozwinięciu ma być o książce a w zakonczeniu niewiemxD p. polecam coś tam coś tam! dzięki z góry ;) A jeszcze tylko napiszcie o jakiej książce na poziomie 5 klasy xD :) nie piszcie o : ''Chłopcy z Palcu Broni'' ''Przygody Tomka Saywera(czy jakoś tak) '' ! dzięki z góry daje 80pkt. myśle,że to dużo :)

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-04T20:28:32+01:00
Ostatnio przeczytałam książkę Krystyny Siesickiej "Jezioro Osobliwości". Zapewne wiele osób kojarzy autorkę z innych książek dla młodzieży. Sama przeczytałam wiele książek tej autorki, jednak najwięcej emocji wzbudziła we mnie właśnie "Jezioro Osobliwości".
Lektura ta opowiada o zwykłym na pozór życiu nastolatki o imieniu Marta. Wiecie ona spokojne życie z matką, jednak pewnego dnia ten poukładany świat legnie w gruzach - Anna postanawia wyjść ponownie za mąż. Dziewczyna musi się odnaleźć w nowej sytuacji. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie Michał - chłopak, w którym jest zakochana Marta, jest jej przyrodnim bratem! Marta nie potrafi dogadać się ani z matką ani z Wiktorem, jej ojczymem. My, nastolatkowie, możemy utożsamiać się z Martą i zastanawiać się, jakbyśmy my zachowali się w takiej sytuacji. To bardzo pouczająca książka i przyspożyła mi wiele emocji i przeżyć wewnętrznych.
Myślę, że warto było przeczytać tą książkę. Polecam ją wszystkim, którzy choć na chwilę chcą się oderwać od szarej rzeczywistości.
2010-01-04T20:31:32+01:00
Przeczytałam książkę "Bezsennik : Burza z piorunami " napisaną przez Lilianę Fabisińską.Mam zamiar przeczytac dalsze losy bohaterek o których autorka napisała w innych tomach tejże sagi .
Uważam ,iż książka ta jest świetna.Opisane są w niej losy trzech bohaterek,które są niewiele starsze ode mnie i moich koleżanek (chodzą do klasy pierwszej gimnazjum.W tej książce mają wiele przygód.A najważniejsze ,iż dziewczyny nie mieszkają daleko w Anglii lub Irlandii ,ale w Polsce,nazywają się Kaśka"Żaba",Zuzka i Julka ,która pisze wiersze.Świetnie się uczą .
Chciałabym ,aby ta książka była naszą lekturą,ponieważ jest o wiele ciekawsza i opisująca więcej przygód niż np."Mała Księżniczka".Wiele osób powinno ją przeczytac ,jest to książka do której warto wracac jak najczęściej.
2010-01-04T20:42:33+01:00
Dobra napiszę ci o "Ani z zielonego wzgórza", mam nadzieję, że może być, jakoś w 5 klasie to chyba czytałam ;p
--- coś takiego to będzie akapit

--- Ostatnio przeczytałam książkę pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" napisaną przez kanadyjską pisarkę Lucy Maud Montgomery. Zaczęłam ją czytać, ponieważ była ona moją lekturą i jak każda wydawała mi się ona nudna i monotonna. Lecz z czasem polubiłam tę książkę.
--- Główną bohaterką jest Ania Shirley, osierocona dziewczynka wychowana w Avonlea przez Marylę i Mateusza Cuthbertów. Na początku była niewychowanym, pokrzywdzonym przez los dzieckiem, uważanym dotychczas tylko za dodatkowe ręce do pracy, lecz dzięki ciężkiej pracy zmieniła się w dojrzałą, opanowaną i dobrze wychowaną młodą kobietę. Najlepszą przyjaciółką Ani była Diana, łączyła je wielka przyjaźń i mimo ich późniejszej rozłąki nadal w niej trwały. Największym utrapieniem dziewczyny był kolor jej włosów, była ruda, chociaż wszyscy wokół twierdzili, że są piękne, ona nadal myślała inaczej. Jej największym wrogiem był Gilbert, którego uważała za dumną i wyniosłą osobą, potrafiącą tylko wyśmiewać się z innych, później jednak odnalazła w nim prawdziwego przyjaciela. Książka jest pełna przyjaźni, miłości i ludzkiej serdeczności, wszystko ubarwia ładne, lekkie słownictwo, a wszystko to łączy się w wspaniałą powieść.
--- Zachęcam do lektury i mimo, że na początku wyda się wam ona nudną i nieciekawą książką, to później wciągniecie się w nią i będziecie jej jakobą częścią. Jeśli nie będziecie mieli dość Ani, to sięgnijcie po kolejne części.

Proszę ;*