PROSZĘ O POMOC !!!

Napisz rozprawkę, w której oceniasz słuszność słów autora ,,Alchemika" Paulo Coelho
: ,,To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące"

W swoich rozważaniach odwołaj się do dwóch przykładów z literatury bądź filmu i jednego przykładu z własnych doświadczeń.


ALBO CHOCIAŻ NAPISZ CO SADZISZ NA TEN TEMAT !!
PROSZĘ!! NA DZIŚ !!!

1

Odpowiedzi

2010-01-04T20:04:20+01:00
Marzenia są podstawą życia. Bez nich człowiek nie ma celu do osiągnięcia i poczucia chęci do działania.Pisarz Paulo Coelho mówi:,,To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące". I ma rację. Bez możliwości spełnienia marzeń życie straciłoby sens. Poco człowiek miałby mieć marzenia,skoro nie można by było ich spełnić. Musimy sobie uświadomić, że każde marzenie da się spełnić. Nawet te największe, bo wtedy stają się ona prawdziwymi marzeniami.
Przykładem w literaturze możliwości spełnienia marzeń jest powieść Lucy Mound Mondgomery pt."Ania z Zielonego Wzgórza".
Dziewczynka jest sierotą, która marzy o odnalezieniu swojego miejsca na Ziemi, miejsca w którym ktoś ją pokocha. Gdy nie wierzyła w to, że jest to realne, los nie dał by jej prawdziwego domu. Gdyby nie wierzyła, że może odnaleźć rodzinę która będzie ją kochała jak swoją pierworodną nie spotkałoby ją to szczęście, gdyż ludzie nie interesowali sie dziewczynką,która nie wierzy w szczęście, marzenia i nie ma konkretnego celu w życiu.
Z życia można wyciągnąć wiele przypadków, gdy ludzie nie maja marzeń a zarazem przed sobą przyszłości. Ludzie wpadają w uzależnia właśnie z powodów psychicznych.Gdy człowiek nie ma już nadzieji, na lepsze sięgapo używki. Często źle się to kończy.
Moim zdaniem pisarz Paulo Coelho miał całkowitą rację wypowiadając te słowa.

Możesz sobie popoprawaiać, wogole nie wiem czy jest jakaś lepsza rozprawka, ale mam nadzieję że na coś sie przydalam.
:))
12 3 12