Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-05T09:34:14+01:00
HODOWLA TKANEK:
1.Technika badawcza pozwalająca utrzymać przy życiu,namnażać oraz różnicować komórki i tkanki pobrane z żywego organizmu;prowadzona zwykle w płynnej pożywce.
2.Konserwacja narządów i tkanek potrzebnych do sekcji lub transplantacji.

HODOWLA W POKREWIEŃSTWIE [INBREED ]:
1.Metoda hodowlana w zootechnice, zwana niegdyś chowem wsobnym,polegająca na kojarzeniu krewniaczych odpowiednio dobranych par zwierząt;prowadzi do wzrostu homozygotyczności w potomstwie,co pomaga utrwalić korzystne cechy,ułatwia wyktycie szkodliwych genów recesywnych [osobniki,które je wykazują,są z hodowli usuwane ];pozwala to na wykorzystanie efektu heterozji przy krzyżowaniu linii homozygotycznych; stosowana zwłaszcza w stadach zarodowych.

HODOWLA ZWIERZĄT:
1.Nauka o doskonaleniu pogłowia zwierząt domowych lub udomowionych w odpowiednim środowisku i w warunkach prawidłowego howu,oparta na zasadach dziedziczności,a także należyta praktyka hodowlana.
2.Hodowlę zwierząt prowadzi się w obrębie ras i odmian już istniejących oraz w celu wytworzenia nowych,bardziej przydatnych hodowcy.
3.W gospodarce hodowlanej ustala się cel,do jakiego zmierza doskonalenie [większa mleczność,mięsność,nieśność drobiu,lepsze runo ],zapewnia stosowne warunki środowiskowe,wybiera odpowiednią metodę kojarzenia dla otrzymania optymalnego genotypu i utrwalenia go u potomstwa,ocenia materiał rodzicielski na podstawie rodowodów hodowlanych i ksiąg hodowlanych,kontroluje uzyskaną wartość użytkową,na tej podstawie zaś dokonuje selekcji.

Mam tylko takie informacje odnośnie hodowli,myślę,że ci to pomoże w twojej pracy.