Uzasadnij ze jedynie milosc blizniego daje czlowiekowi radosc i szczescie na podstawie ksiazki pt. opowiesc wigilijna i wlasnych przemyslen. ;] tylko takie dluzsze troche ;p w zeszycie 30 linijek ;] ale mozecie tak o tylko pomysl rzucic reszte wymysle jakos ;pp

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-04T21:36:24+01:00
Miłość bliźniego daje człowiekowi radość i szczęście, gdyż tylko wśród rówieśników potrafimy być szczęśliwi.Opowieść wigilijna pokazuje nam, jak wygląda życie człowieka bez przyjaciół, miłości doznawanej tylko z czystego serca. Uczy, że nie ważne są bogactwa, majątki, pieniądze, bo to one nam psują szczęście. Niszczą to co zbudujemy, razem z zachłannością umierają nasze kontakty z bliskimi, stajemy się zarozumiali i chciwi. Nie odróżniamy już prawdziwego szczęścia od szczęścia chwilowego, za którym czai się zło. W życiu wiele razy spotykamy się z takimi sytuacjami, nasz świat coraz bardziej wzbogaca się, unowocześnia. Wraz z pójściem do przodu społeczeństwa, ludzie stali się samolubni, nie powinniśmy być tacy sami, nie możemy upodabniać się do złudzeń. Lepiej pozostać sobą, z miłością do bliźnich, z szacunkiem do świata i samego siebie, tak by nasze życie nie było uzależnione, lecz czyste i wolne.
3 4 3
2010-01-04T21:41:07+01:00
Człowiek może być bogaty . Mieć wielką willę z basenem , wysokie wykształcenie i satysfakcjonująca pracę , jednak nigdy nie osiągnie on pełni szczęścia jeśli nie zazna miłości od drugiej osoby . Możemy osiągać sukcesy , ale kiedy nie mamy z kim ich dzielić , nas samych też przestają one cieszyć. Każdy człowiek powinien mieć przy sobie kogoś , komu będzie mógł zaufać . Oboę z którą będzie mógł dzielić swoje sukcesy , ale także taką która wyciągnie do niego pomocną dłoń , kiedy będzie jej potrzebował. W powieści ( tutaj auto) głowny bohater nie wiedzie szczęśliwego życia i mimo iż udaje , że wszytsko jest w porządku i nikogo mu do szczęścia nie potrzeba , dopiero po odwiedzinach ducha przeszłośći , przyszłośći i teraźniejszości zaczyna rozumieć co tak naprawdę przez te wszystkie lata starcił i że przez swój egoizm został sam jak palec. Głowny bohater ,, opowieści wigilijnej " dostaje od losu drugą szansę i naprawia swoje błędy , lecz niestety czasami może być już na takie coś za późno. Warto być dobrym dla innych , w tedy zawsze będziesz mieć obok siebie kogoś , na kogo będziesz mógł liczyć .

Przepraszam za literówki :-)
2 3 2