Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-05T07:56:25+01:00
Moim dzisiejszym tematem rozprawki jest teza ze czlowiek jest silny i wiele potrafii wytrzymac.Postaram sie przyblizyc słuszność tego stwierdzenia podająć kilka przemawiajacych argumentów.
Pierwszy przykladem moze byc np zycie nastolatkow. Zaczynaja oni wkraczac w dorosle zycie i podejmowac decyzje ktore zawaza nad ich przyszlym losem , czesto jednak marnuja swoją szansę swoja nieodpowiedzialnościa i nieprzemyslanymi decyzjami. Czesto trudzą sie np. w nauce (są silni) walcza o dobre wyniki w naucemimo wszystkich przeciwienstw losu. w życiu nastolatkow mozna rozpatrywac wiele innych problemów. Nastepnym moze być miłość. Częto jedna ze stron zakochuje sie w drugiej i traci głowę nie wiedząc co robić, gdy druga osoba nie zwraca na niego uwagi. Człowiek sie stara lecz nie raz musi pogodzic sie z przegraną , lecz nie raz nie udana miłość jest powodem samobójstw wśród nastolatków , co nie zmienia faktu ze staramy sie walczyc ze wspolczesnym świtem.
Młodzi ludzie także w inny sposób wyrażaja swoją siłe i wytrwałośc w tym co robia. Wielu nastoletnich sportowców trenuje i dąży do jak najlepszych wyników. Mieży sie z innymi w drodze do sukcesu. Czasami polegaja i pogrążaja sie w goryczy przegranej, ,lecz znacza cześć z nich po przegranej motywuje sie do jeszcze cięższej pracy i wysiłku w drodze an szczyt. Liczne kontuzje i sprzeczki w rodzinie , a czesto problemy w szkole przeszkadzają im w ustaleniu terminow treningu , lecz dla młodych ambitnych ludzi nie jest to problem.Zalani potem walczą ze woim ciałem.
Dorośli ludzie takze codziennie musza walczyc, lecz także są oni silni. Kazdego dnia chodzą do pracy i musza uwazac w tym co robią gdyz nieodpowiedzialne decyzje moga doprowadzic do katastrofy , zwolnienia i innych nieprzyjemnośći.
Jan Paweł II to przykład chyba człowieka najsilniejszego duchem i mocną psychiką. Przez okres swojej kadencji mieżył sie wielona niedogodnieniami, lecz jego wiara i nadzieja w to ze ejst potrzebny ludzia podnosila jego morale i pomagała w trudnych chwilach jego zycia. Przeżył dwa zamachy, co pokazuje jaki był on silny, wybaczył nawet zamachowcowki , ktory planowal go zastrzelic.Człowiek wybitny , ktory duzo pisał , kochał młodzież i swoją Ojczyznę. Gromadził wokół siebie dużą rzeszę ludzi mocnej wiary i przekazywal im słowo Boże.Jest on genialną osobą potwierdzającą tezę ze czlowiek jest silny i wiele potrafi wytrzymac.
Pzykładem z literatury moze byc historia opowiedziana w lekturze zatytuowanej ,,Kamienie na szaniec" , gdzie grupa młodych ludzi walczy w szkole z przemoca i ich germanizacją. W tym celu tworzą tajne zgrupowania z Marcinem Borejkiem na czele.Walcza do samaego konca , wykazując sie niebagatelną odwagą. Jednakże gina, lecz pamięć o nich nigdy nie zginie.
Jak widać teza ze czlowiek jest silny i wiele potrawi wytrzymac jest słuszna i objawia sie we wspolczesnycm zyciu bardzo czesto , a moze nawet potwierdzenie tej tezie daje nawet nasz zycie
4 4 4