Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-05T17:26:46+01:00
Papuzica (inaczej zwana chlamydiozą) Jest to choroba wywoływana przez chlamydie, powszechnie traktowane jako bakterie, ale nie są one nimi tak do końca, mają bowiem wiele wspólnego z grzybami, jednak równie dużo z bakteriami - są tak jakby czymś pośrednim między nimi.
Są to bardzo tajemnicze organizmy, nie do końca jeszcze poznane, stważające często pewne trudności w leczeniu.
Objawy choroby to;
dreszcze,
wysoka gorączka,
bóle głowy (ok. czterech dni),
silny kaszel,
może nawet dojść do martwicy
W około 45% zachorowań przebiega bezobjawowo.
Zakażenie odbywa się przez drogi oddechowe lub ranę w skórze. Mozna sie zarazić przez wdychanie kurzu zawierającego cząstki kału lub przesz bliska stycznosć z zakazonym ptakiem, lub w przetwórniach drobiu.


Wścieklizna- Jest jedna z najgroźniejszych chorób. Powoduje silne uszkodzenie układu nerwowego stałocieplnego. Wirus w organizmów zarażonych lokalizują się w układzie nerwowym. Zarazki występują, także w gruczołach ślinowych. Objawy to uczucie:
mrowienia wokół miejsca pokąsania,
gorączka,
ból potylicy,
zmęczenie,
rzadziej halucynacje,
torsje.
Nadmierne pobudzenie lub - skrajnie, porażenie (tzw. cicha wścieklizna). U chorego stwierdzić można mimowolne skurcze mięśni (konwulsje), ślinotok oraz wodowstręt.


Malaria – choroba zakaźna, przenoszona przez komary widliszki, wywoływana przez pierwotniaki rodzaju Plasmodium.W ciężkich zakażeniach choroba bywa bardzo niebezpieczna: dochodzi do blokady naczyń krwionośnych w mózgu, rozpadu krwinek czerwonych ( malaria złośliwa ). Choroba moze ujawnić sie po miesiącach, a nawet po paru latach.
Objawy choroby;
Gorączka,
dreszcze,
ogólne osłabienie,
dolegliwości bólowe.
Chorobę roznoszą samice komara, przez zakażona krew.