Odpowiedzi

2010-01-05T15:04:09+01:00
"Najlepiej widzi się tylko sercem". Piękne słowa, ale ludzie często nie zwracają na nie uwagi.
Ale co w ogóle znaczą te słowa?
Każdy może je zrozumieć inaczej, ale ja uważam że chodzi o to, że w dzisiejszych czasach ludzie zwracają uwagę na to jak ktoś wygląda, czy jest bestią, czy też piękną. Ale nigdy nie patrzymy co jest w środku. Nie obchodzi nas, jakim jest człowiekiem.
Po przemyśleniu "jak człowiek czuje się gdy kocha się go za wygląd", rozumiem że wcale nie jest on taki ważny, czasem może wręcz ranić.
Więc, czasem zamknijmy oczy a otwórzmy serce, na pewno da na ono większą pewność siebie, i czystsze sumienie.
2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-05T15:11:42+01:00
Dobrze widzi się tylko sercem - to prawda. Choć większość z nas nie myśli o tym na co dzień, jesteśmy bardzo materialni. Nie liczy się dla nas dusza i uczynki, tylko to, czy ktoś jest bogaty, czy nie. Gdybyśmy nie mieli oczu, a widzieli innych poprzez sferę duchową - dopiero wtedy moglibyśmy powiedzieć, że kogoś znamy. Przyjaciół dobieramy niestarannie, a tak naprawdę niewiele jest ludzi, którzy zasługują na to miano. "Przyjaciel" - rzucamy często od niechcenia, ale mylimy koleżeństwo z przyjaźnią. Podobnie jest w przypadku miłości. Nie dostrzegamy rzeczy najważniejszych. Nie widzimy sercem. Widzimy oczami, choć często i tak jesteśmy ślepi na rzeczy prawdziwe.
1 5 1