Odpowiedzi

2009-04-02T23:32:31+02:00
Celem moich rozważań jest dowiedzenie słuszności tezy że bycie nowoczesnym nie jest sprzeczne z poszanowaniem przyszłości i zachowania tradycji. zyjemy w czasach nowoczesnych, gdzie mamy dostęp do różnorodnych dóbr jakie są dostępne takich jak internet, laptopy, komputery, komórki. kiedys ludzie nawetnie wyobrazali sobie ze postep technologii bedzie taki szybki i ze to co bedzie dostepne na rynku stworzy nowe czasy - czasy nowoczesne.
moim zdniem bycie nowoczesnym nie jest sprzeczne z poszanowaniem przeszlosci poniewaz to ze mam dostep do internetu, ze mamy mozliwosc kupienia niedrogiego sprzetu elektronicznego nie znaczy ze nie pamietamy o tamtych czasach kiedy nie była takich cudownych wynalazków. nasi rodzice czesto ówią do nas: "za moich czasów to było nie do pomyślenia, że keidyś nasze dzieci będą miały takie możliwości do dalszego rozwoju". to prawda. te dobra pomagają nam również w nauce. ni musimy już kupywać stert encyklopedii któr później tylko walają się po domu, bo wystarczy nam komputer i połączenie z internetem by miec wszystkie informacje przed sobą.
nasi rodzice i dziadkowie pamietają jak to było kiedys i staraja sie, pokazac nam jak im bylo ciezko osiagnąć cokolwiek, a że my mamy o wiele łatwiej.
myślę, że korzystanie z możliwości i techniki jakie daje namświat nie jest czymś złym. nie wszsytko w tych czasach jednak jest zwiazane z nowoczesnościa. wciaż w polskich szkolach pisze sie w zeszytach i ucy z nrmanych podrecznikow. myślę że własnie to jest zachwoaniem tradycji. chociaz moglibysmy takie rzeczy zalatwiac w duzo prostrzy i inny sposob. kazdy z nas ma szacunek.
mam nadzieje ze przytoczone przezemnie argumenty w pełni poparły tezę że bycie nowoczesnym nie jest sprzeczne z poszanowaniem przeszłosci i zachowaniem tradycji.
11 3 11