Odpowiedzi

2010-01-05T15:43:48+01:00
Głównym bohaterem powieści K. Makuszyńskiego jest Adaś Cisowski. Chłopiec, który ma 17 lat uczy się w siódmej klasy gimnazjum. Syn lekarza, brat czworga rodzeństwa mieszkający w Warszawie.
Wygląd chłopca możemy zacytować z książki: " nieforemny chłopak, nieco pękaty z rozmieszaną czupryną, sądząc po budowie, musiał być silny i sprężysty "
Niewątpliwie spokojny, opanowany, zrównoważony kolega. Nigdy nie unosił się gniewem, zachowywał rozsądek w każdej sytuacji. Był zawsze wesoły i uśmiechnięty. Wyróżniała go zdolność logicznego myślenia i wnioskowania. Miał zdolności detektywistyczne. Wśród kolegów cieszył się dużym autorytetem.
Adasia cechowała dobroć, mądrość, odwaga, wrażliwość. Starał się postępować uczciwie. Szczerze żałował odkrycia metody profesora gdyż przysporzyło to zmartwień nauczycielowi. Całą winę wziął na siebie i nawet obiecał, że klasa nadrobi zaległości.
Adam Cisowski moim zdaniem był to chłopiec, który miał życie pełne przygód, które ja też chciałabym przeżyć. Świat byłby lepszy gdyby większość ludzi była taka jak Adaś Cisowski. Książka ta bardzo mi się podobała i polecam ją innym czytelnikom, aby poznali "osobiście" bohatera.