Moim zadaniem jest utworzenie ankiety na temat Twórczości Konopnickiej, bardzo popularnej poetki w XIX wieku wśród osób w różnym wieku i różnym wykształceniu. Proszę więc Was o dodanie swojej opinii na temat twórczości Konopnickiej, podaniu swojego wieku, wykształcenia oraz gustu literackiego. Za odpowiedzi bardzo dziękuję! ;)

2

Odpowiedzi

2009-09-20T01:18:19+02:00
Osobiście nie znam zbyt wielu wierszy ani opowiadań Konopnickiej, aczkolwiek te, które są mi znane jakoś do mnie nie przemawiają. Nie mogę się w nich odnaleźć, są jakby z innej bajki niż ja. Być może dlatego, że wolę wiersze bardziej pachnące romantyzmem, jak np. utwory Poświatowskiej ("Odkąd Cię poznałam, noszę szminkę w kieszeni..."). Nie pogardzę też Szymborską (której twórczość uważam za fenomenalną i nietuzinkową!) oraz Kazimierzem Przerwa-Tetmajerem. Nie lubię natomiast utworów pisanych przez futurystów. Czytanie o czajniczkach do parzenia herbaty nie jest dla mnie... ;) Wracając jednak do Konopnickiej - kiedy byłam małym dzieckiem zachwycił mnie jej wierszyk "Tęcza", którego słowa pamiętam do dziś. Nie mogę zatem zaprzeczyć, iż cenię ją jako autora utworów dla dzieci. ;)

Lat mam 17, a wykształcenie, hmm... uczę się w LO ;)
2009-09-20T03:26:17+02:00
Konopnicka nigdy do mnie nie przemawiała. Jej wiersze zawsze były dla mnie zwyczajne... niczym nie potrafiły zaskoczyć, nie dawały do myślenia. Dla mnie jej twórczość to po prostu słowa.
Nie mam żadnego gustu literackiego, podobają mi sie niektóre wiersze, inne nie. Kocham wiersze które dają do myślenia...

18 lat. nadal się uczę :)