Korzystając z różnych materiałów,wybierz z dziejów biologii trzy wydarzenia (odkrycia),które twoim zdaniem miały znaczący wpływ na przebieg,kierunek i aktualny stan rozwoju tej nauki.Swój wybór uzasadnij najlepiej jak potrafisz.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-20T01:23:07+02:00
Około 1590 roku bracia A. i J. Jansenowie z Holandii skonstruowali pierwszy mikroskop.
Moim zdanie było to jedne z ważniejszych wydarzeń w dziajach biologii, ponieważ to dzięki mikroskopowi (który został potem jeszcze udoskonalony) dowiedzieliśmy się tak dużo o bakteriach i wirusach, o systemnie ich wnikania, o procesie ich działania. Dzięki temu urządzeniu mogliśmy poznać dokładną budowę komórki, czyli tak naprawdę rozłożyć organizmy żywe na "częsci pierwsze".

1735 rok - szwecki przyrodnik i lekarz K. Linneucz przedstawił klasyfikację roślin i zwierząt, wprowadził nowoczesne nazewnictwo gatunków.
System klasyfikacji stosowany do dnia dzisiejszego. Linneusz wprowadził także nomenklature binominalną. Ułatwa porozumiewanie się naukowców z róznych krajów.

1866 rok - czeski zakonnik G. Mendel opublikował podstawowe reguły dziedziczenia cech.
Podstawy genetyki, kierunku, który rozwija się najszybciej z nauk biologicznych. W przyszłości może dać bardzo wiele możliwości, jak np. klonowanie organów do przeszczepów itp.
2 3 2
2009-09-20T01:29:48+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
Wg mnie to może byc np.
odkrycie penicyliny, czyli pierwszego antybiotyku ( lek na wszystko). To bardzo wazne odkrycie dla dzisiejszej medycyny. Penicylina jest podstawowym skladnikiem wielu lekow,jest skuteczna i bezpieczna.

wynalezienie szczepionki i antybiotyku przez Ludwika Pastera, a czy wyobrażasz sobie jaka mogłaby byc epidemia np. gruźlicy, żółtaczki typu B gdyby nie szczepionki

oraz prace Gregora Mendle , dzieki któremu narodziła się wtedy odrębna dziedzina nauki - genetyka.