Odpowiedzi

2010-01-05T23:09:59+01:00
Mój ulubiony sport to wspinaczka górska (nie tylko). Lubię ją, ponieważ kocham wyzwania. Ta pasja zaczęła się właściwie wtedy, gdy poraz pierwszy ujrzałam sztuczną ściankę. Zobaczyłam ją w centrum rozrywki. Od rzazu zapragnęłam na nią wejść. I tak jakoś dalej samo poszła. Teraz jeżdżę już na obozy ...
Ale zacznę od początku. Wejście na ściankę wspinaczkową kosztuje ok. 20 zł. Niestety pierwsza lekcja możebyć trochę droższa (ok. 40 zł). Jest tak, ponieważ najpierw przechodzi się podstawowe szkolenie. Na niektórych ściankach cena liczona jest za godzinę wspinania, a na innych za ilość wejść. Jeśli zamieżamy być częstym gościem tzw. "centrum wspinaczkowego", warto popytać się o zniżki, karnety.
Do wspinania przyda się uprząż (jest ona wliczona w cenę wejścia do "centrum wspinaczkowego"), woreczek na magnezję (zapobiega poceniu się dłoni). Jeśli to nasza pasja, warto pomyśleć o specjalnym obuwiu (jest dość drogie - ceny od 160 zł wzwyż). Kiedy będziemy je kupować, musimy wybrać takie, które po założeniu wydaje nam się o dwa numery za małe.
Myślicie, że wspinanie to tylko na ściance wspinaczkowej. Otóż jesteście w wielkim błędzie ! Wspinać można się też na prawdziwych skałach. I to nie tylko dorośli mogą to robić ! My dzieci mamy również taką możliwość. Oczywiście pod okiem wykwalfikowanego instruktora. Istnieją też obozy wspinaczkowe. Można na nie pojechać jeśli ma się ukończone 7 lat. Obywają się na nich codziennie zajęcia wspinaczkowe (zarówno na sztucznej ściance jak i na prawdziwych skałach).
To teraz podsumowanie. Wspinanie to bardzo ciekawy sport. Sądzę, że każdy kto ma choć troche odwagi zakocha się w nim !