Odpowiedzi

2009-09-20T10:30:02+02:00
Pierwsza wyprawa Krzysztofa Kolumba odbyła się 3 sierpnia 1492 roku, kiedy trzema okrętami : Santa Maria, Pinta, Nina wypłynęli z portu Palos. W podróży wzięło udział 87 marynarzy. 12 października, ranem jeden z marynarzy dostrzegł ląd. Była to wyspa Walting z archipelagu Bahama, nazwana przez Kolumba San Salvador. 28 października 1492 roku załoga dopłynęła do Kuby, a następnie na Haiti, Którą nazwał Hispaniola. Kolumb za swoją kwaterę wybrał Haiti, ponieważ urzekła ją swoim pięknem.

Druga wyprawa Krzysztofa Kolumba, w której tym razem dopłynął on ponownie do Wielkich Antyli i odkrył część wysp w grupie Małych Antyli.

W czasie trzeciej wyprawy Kolumb po raz pierwszy osiągnął kontynentalną część Ameryki. Płynąc dalej na zachód, wzdłuż wybrzeża, odkrył wyspę Trynidad. Gdy Kolumb pożeglował na Haiti założone zostało pierwsze hiszpańskie osiedle.

Czwarta Wyprawa odbyła się 9 maja 1502. Kolumb ponownie wyruszył na zachód flotyllą złożoną z czterech okrętów z towarzystwem 150 osób. W międzyczasie Vasco da Gana odkrył drogę do Indii wokół kontynentu afrykańskiego. Chciał znaleźć przejście na wody, które ostatecznie miały mnie doprowadzić do Indii. Płynąc w tym kierunku dotarł do wybrzeży Hondurasu i wybrzeża Moskitów na wschodnim wybrzeżu Nikaragui. Mimo wielu prób nie zdołał odnaleźć wodnego przejścia na ten akwen. Straciwszy dwa z czterech statków, powrócił na Kube, a następnie na Jamajkę.
4 3 4