Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-08T16:51:56+01:00
1) UE przeznaczyłą 30mln euro na rozwój internetu na obszarach wiejskich
2) Według Ministerstwa Gospodarki w 2010r eksport wzrośnie o 12% a import o 14%
3) Wzrasta niespłacone zadłużenie Polaków. Ogólna kwota zobowiązań to ok. 14,3 mld zł
4) PKN Orlwn zamierza sprzedać 85% akcji spółki chemicznej Anwil SA
5) Deficyt budżetowy państwa po 11 miesiącach roku wyniósł ok 25 mld zł, czyli 90% deficytu założonego na ten rok.
6)Od dwóch tyg właściciele punktów z automatami do gry są nękani licznymi kontrololami. Taka procedura ma uprzykrzyć życie drobnym przedsiębiorcom i spowodować, aby sami zrezygnowali ze współpracy z operatorami automatów.
7)Chwile grozy przeżyli klienci Galerii Opolanin w Opolu. Wieczorem kilku napastników zaatakowało właściciela jednego z działających tam punktów usługowych. Mężczyzna jednak sięgnął po broń i zaczął strzelać. Na ziemię padło dwóch bandytów.
8)Beata Kempa i Zbigniew Wassermann z PiS wrócili do sejmowego śledztwa badającego aferę hazardową. PO przegrała w tej sprawie głosowanie - przeciw sobie miała nie tylko PiS i Lewicę, ale też koalicyjne PSL.
9)Wulkan Mayon na Filipinach obudził się przed samymi świętami. Dziesiątki tysięcy mieszkańców okolic góry musiało opuścić swe domy i spędzić święta w specjalnych ośrodkach. Tymczasem góra strzela dymem, pluje lawą i groźnie pomrukuje.
10)Na drodze krajowej nr 35 w okolicach Tworzyjanowa (dolnośląskie) doszło do tragicznego wypadku. Cztery osoby nie żyją
11)Zmiany w zarządzie AWR Wprost
Marek Król zrezygnował ze stanowiska przewodniczącego rady nadzorczej Agencji Wydawniczo Reklamowej Wprost
12)Przez cały tydzień słuchaliśmy doniesień z Ukrainy. Sytuacja zdrowotna w tym kraju staje się coraz bardziej dramatyczna. W Kijowie wykupiono z aptek wszystkie środki przeciwgrypowe oraz maseczki na twarz. W innych dużych miastach – podobnie. W dziewięciu obwodach zachodniej Ukrainy, w tym w dwóch graniczących z Polską, nie działają szkoły i kina.
13)Autokar, którym jechali polscy, rumuńscy i bułgarscy pracownicy farmy w Peterborugh, stoczył się ze skarpy. Zginął jeden pasażer – 27 letni Polak z Lubelszczyzny. Pasażerowie wracali z wycieczki do parku rozrywki w Alton Towers.
14)Polska i Stany Zjednoczone podpisały deklarację o zainstalowaniu elementów tarczy antyrakietowej na naszym terytorium. System ma uchronić stany Zjednoczone, oraz kraje zjednoczone w NATO, przed ewentualnym atakiem rakietowym.
15)Brytyjska Agencja Nadzoru Usług Finansowych (Financial Services Authority) zapowiedziała zaostrzenie przepisów dotyczących udzielania kredytów, w tym kredytów mieszkaniowych. Według Agencji celem zaostrzenia polityki kredytowej jest przeniesienie części odpowiedzialności na kredytodawców.
16)Chiny ostrzegły rząd Szwajcarii, by nie przyjmował dwóch ujgurskich więźniów z Guantanamo, nazywając ich podejrzanymi o terroryzm, którzy powinni stanąć przed chińskim wymiarem sprawiedliwości.
17)Poprawia się bezpieczeństwo na polskich drogach, ale policja zatrzymuje coraz więcej kierowców, którzy prowadzą auto po spożyciu alkoholu. Jak wynika ze statystyk KGP, w 2009 roku doszło do 44 tys. wypadków, w których zginęło 4,5 tys. osób, rannych zostało 55,9 tys.
18)W nadchodzący weekend spodziewane są obfite opady śniegu - zapowiadają meteorolodzy. Przyjdą one do Polski z południowego zachodu i będą przesuwały się na północ.
19)Pierwszy minister Irlandii Północnej Peter Robinson znalazł się pod ostrzałem mediów za sprawą małżonki, która wplątała go w skandal obyczajowo-finansowy.
20)Stołeczny ratusz planuje zwiększyć wydatki na budowę drugiej linii metra w tym roku ze 100 do ponad 530 mln zł

Trochę tego jest :)