Odpowiedzi

2009-09-20T13:55:37+02:00
Osobiście w filmie lub w teatrze w głównej roli chciałbym ujrzeć Alka z książki Aleksandra Kamińskiego pt Kamienie na szaniec.
Aleksander Dawidowski urodził się się 3 listopada 1920 roku.
Zmarł bohaterską śmiercią w obronie ojczyzny pod napaścią na Polskę przez Niemcy 30 marca 1943 roku .Chłopak ten był wysoki szczupły dlatego też był nazywany przez swoich przyjaciół glizdą .
Miał niebieskie oczy i jasną cerę twarzy .Był bardzo szczęśliwy i uśmiechnięty mimo tych sytuacji jakie wydarzyły się w czasie II wojny światowej .Alek był wspaniałym przywódcą .Był zawsze szczery , miły i uczynny . Mógł się Szczycić bardzo dobrymi wynikami w nauce i w sporcie .
Był on bardzo przywiązany do swoich bliskich przyjaciół rudego i zośki ,bardzo kochał swoja matkę . Jego przyjaźń z Rudym i Zośką
zasługiwała na szacunek każdy z nich poświęcił by życie za drugiego . Alek był ogromnym patriotą wraz ze swoimi przyjaciółmi przecież on poświęcił życie w imię ojczyzny .
Moim zdaniem jego postępowanie godne jest naśladowania przez każdego polaka .
Dlatego właśnie uwzglęndniając jego postawę i życie w czasie drugiej wojny światowej chciałbym ujrzeć jego biografie w kinie czy też w teatrze .
była by to sztuka cenna na naszego narodu , umacniająca nasz patriotyzm i szacunek do tych polaków którzy poświęcili życie żebyśmy dzisiaj żyli w wolnej pięknej Polsce .
46 4 46