Odpowiedzi

2010-01-05T18:12:46+01:00
Niektórym ludziom trudno jest uwierzyć, iż istnieje nie tylko to co widzimy, co słyszymy, czego możemy dotknąć. Obok nas istnieje przede wszystkim świat duchów, którego naszymi zmysłami nie dostrzegamy.
Duchy współtworzą świat spirytystyczny, tak jak my żyjąc tworzymy świat cielesny.
Duchy to istoty, które wcześniej były ludźmi. Duch to dusza, która wcieliła się w powłokę, czyli ciało. Po śmierci ciała fizycznego nie wszystkie energie czyli duchy, zdecydują się na przejście na drugą stronę kurtyny śmierci i błąka się po świecie astralnym. Duchy nie przechodzą na drugą stronę najczęściej z powodu lęku. Nie wiedzą co się z nimi stanie, często boją się. Przeważnie nie są świadome tego, że nie żyją, a czasem po prostu nie chcą rozstać się z życiem. Te nie wcielone duchy, błąkające się, nie posiadają jakiegoś okreslonego miejsca, one są wszędzie, w przestrzeni i obok nas. Widzą nas i dotykają w każdej chwili. Można powiedzieć, iż koło nas istnieje niewidzialny tłum energi.
Wyróżniamy dwa rodzaje duchow: zjawy i poltergeisty.
Zjawy są bierne, niezwykle rzadko udaje się nawiązać z nimi kontakt. Najcześciej sprawiają wrażenie, jakby byly nieświadome otoczenia. Ich obszar działania jest zwykle ograniczony. Czasem jest to budynek, lub nawet jeden pokoj. Tak więc energia - duch np: Białej Damy przebywający w zamku w Krasiczynie to zjawa.
Najczęściej spotykane zjawy wykonują tylko podstawowe ruchy: spacerują wzdłuż korytarza albo pokoju, zdarza się, że przechodzą przez ściany i zamknięte drzwi. Jeśli nawet wydają jakieś dźwięki, to mają bardzo skromny repertuar.
Zupełnie innym rodzajem ducha jest poltergeist. W przeciwinstwie do zjawy jest on niezwykle aktywny chociaż niewidzialny. Przy jego udziale dzieją się wyraźnie nadprzyrodzone rzeczy: materializują się i dematerializują przedmioty, rzeczy unoszą się w powietrzu, słyszalne są dźwięki oraz odczuwalne zapachy. Nie zawsze występują wszystkie wspomniane zjawiska. Niekiedy poltergeisty swą siłą, przesuwają szafki, otwierają szuflady, unoszą firanki, poruszają gałęziami przy bezwietrznej pogodzie. Słychać jakieś kroki, trzaskają drzwi, coś stuka, a radio nagle przestaje grać. Czasem próbują wszystkich sposobów naraz, żeby zwrócić na siebie uwagę.