Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-06T20:06:03+01:00
ODYSEUSZ - To król Itaki, syn Laertesa, mąż Penelopy i ojciec Telemacha. Nie jest wykluczone, że był w jakiejś mierze postacią historyczną, a niektóre z jego przygód sprawiają wrażenie odbicia realistycznych wydaRZEŃ.
Odyseusz jest uważany za jednego z najsławniejszych greckich herosów, bohatera wojny trojańskiej. Przed laty i on zalecał się do pięknej Heleny, ale próbował uchylić się od udziału w wojnie mającej na celu jej odzyskanie. Udawał człowieka szalonego, zaprzągł do pługa konia wraz z wołem. Ostatecznie jednak, dzięki podstępowi, skłoniono go do wyruszenia pod Troję. Dał się tam poznać jako wódz nie tylko odważny, ale i bardzo przebiegły, dokonał wielu pamiętnych czynów wpływających na bieg wojny. To dzięki jego radzie zbudowano konia trojańskiego. Walcząc o zdobycie Troi i odbywając bardzo długą podróż powrotną, przez dwadzieścia lat przebywał poza domem.

Mam nadzieję, że wysarczy, a jak za mało to napisz prywatnie, a dopiszę więcej, bo mam więcej. Proszę o najjj.... Z góry dziękuję. Pozdrawiam...