Odpowiedzi

2016-08-03T15:01:48+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).

     Abraham był dorosłym mężczyzną. Związany był z kobietą o zbliżonym wieku. Z powodu swoich dojrzałych lat nie mogli oni mieć dziecka, ale Bóg przyrzekł Abrahamowi, że Sara urodzi mu syna. 

     Mężczyzna był słabym 100-letnim staruszkiem, jego żona miała 90 lat, ale mimo to urodziła dziecko, któremu dali na imię Izaak.

     Wiara Abrahama została poddana próbie. Jehowa nakazał mu złożyć ofiarę z syna. Mężczyzna bardzo kochał swoje jedyne dziecko, dlatego zmartwił się tymi słowami.

     Abraham był wierny i oddany Bogu. Wiedział, że cokolwiek nakaże mu zrobić, będzie to dobre. Jego wytrwałość i uczciwość docenił Stwórca, który powstrzymał go przez zabójstwem syna. Oznajmił mu, że teraz ma pewność, iż jego wiara w niego jest nieskończona. 

    Tym uczynkiem Abraham stał się uosobieniem wiary, uczciwości, wytrwałości i posłuszeństwa wobec Boga. Potrafił poświęcić życie swojego syna w imię ofiary dla Chrystusa. Za swoje poświęcenie został wynagrodzony, a próba wierności Bożej uczyniła go wspaniałym w oczach Stwórcy.

5 5 5