Odpowiedzi

2010-01-05T20:50:26+01:00
"Zrozumieć drugiego człowieka to znaczy zaakceptowac go"


Każdy z nas jest inny, oryginalny i każdy z nas potrzebuje akceptacji otoczenia jak i najbliższych by móc żyć bez stresu i zakłopotania.
Po pierwsze każdy człowiek ma swoje miejsce na świecie ,swoje racje swój styl .Ma prawo wyrazić swoje zdanie , które często spotyka krytyka z powodu braku zrozumienia i akceptacji.Brak tych elementów często jest przyczyną wielu przykrych wypadków i złego samopoczucia.
Po drugie każdy z nas jest niepowtarzalny i ma swój własny pomysł na życie swoje koncepcje,plany i marzenia. I sam nie jest w stanie w pełni cieszyć się tym wszystkim jeśli nie ma poparcia i zrozumienia.Bez tego czuje się gorszy, kiedy to co jest dla niego ważne spotyka wyszydzenie i ośmieszenie.
Tylko jeśli ma obok siebie ludzi którzy szanują jego zdanie czuje się dobrze i łatwiej mu realizować swoje założenia.
Po trzecie każdy jest sobą i tylko wtedy czuję się dobrze,tylko to daje mu szczęście i czuje się wolny. Bo nie musi się nikomu przypodobywać i zmieniać się tylko dlatego że komuś się coś nie podoba.
Nikt z nas nie czuł by się dobrze gdyby musiał się zmieniać za każdym razem tylko dlatego, że komuś się nie podoba to jacy jesteśmy. Jeszcze bardziej bolało by nas niezrozumienie i odtrącenie. Jesteśmy tylko ludźmi i to my budujemy nasz świat,to my tworzymy stosunki międzyludzkie .Dlatego powinniśmy być wyrozumiali i nie oceniać ludzi pod wpływem chwili, akceptować ich takimi jacy są . I to właśnie jest piękne bo nie wszyscy są tacy sami.
1 2 1