Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-05T20:34:22+01:00
Ebenezer Scrooge przed wizytą duchów był bezdusznym skąpcem, dla którego najważniejszą wartością były pieniądze. Kochał samotność i jeśli mu ją ktoś zakłócał, denerwował się. Miłóść i inne ważne dla każdego człowieka uczucia schował gdzieś głeboko pod grubą skorupą chciwości, z którą stykali się na codzień wszyscy, których znał.
Nigdy nie zastanawiał się nad tym, jak wyglądałoby jego życie, gdyby bezgranicznie nie pokochał pieniędzy. Patrzył w przyszłość w nadziei na kolejne zarobki. Były one bardzo wysokie, aczkolwiek Scrooge nie mjiał potrzeby z nikim się nimi dzielić. Nawet w Wigilię, przedstawiciele fundacji, prosząć o darowiznę, usłyszeli stanowczą odmowę. Ebenezera nie obchodził los najbiedniejszych. Uważał, ze sam zapracował na swoje bogactwo, a biedaków nazywał nierobami i próżniakami.
Dopiero po wizycie duchów się zmienił. Zrozumiał, ze nie jesteśmy stworzeni do zycia w samotności, a nasz świat czenią pełnym inni ludzie. Zjawy dały mu do zrozumienia, ze ma jeszcze szansę na poprawę. Scrooge wziął sobie do serca ich pouczenia i już w świąteczny poranek było widac w nim zmianę. Mile zaskoczył rodzinę siostrzeńca i swojego pracownika Boba Cratchita.
Myślę, że po przemianie, Scrooge'a można uznac za postać pozytywną Jest on dowodem tego, ze czasem w prawdziwym świecie zdarzają się cuda, które w jednej chwili potrafią zmienić nasze życie.
106 4 106
2010-01-05T20:37:24+01:00
Ebenezer jest człowiekiem, który jest samotyny oraz okrutny. Uważa, że jeżeli on nie obchodzi świąt to jego pracownik też nie musi. Mówi, że swięta to wielka bzdura. Psuje humor wszystkim ludziom którzy życzą mu wesołych świat. Jest bardzo skąpą osobą żałuje pieniędzy dla innych chociaż ma ich pod dostatkiem, nawet sępi węgla do ogrzania miejsca pracy. Przełomowym momentem zmiany charakteru bohatera jest spotkanie duchów. Od tego momentu Egenezer staje się tak jakby przeciwieństwem swojego starego "ja".
Moim zdaniem jest to osoba, którą należy darzyć szacunkiem. Chciałabym, żeby moje wady zamieniły się na zalety tak jak u bohatera :)
76 3 76