Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-05T20:41:37+01:00
„Człowiek nie mądrzeje na starość, ale staje się ostrożny." – Ta sentencja oznacza to, że np. człowiek, który popełnił jakieś błędy i dzięki nim nauczył się odróżniać dobro od zła na starość jest bardziej rozsądny.
„Ból to głupstwo dla mężczyzny.” – Ten aforyzm mówi nam o tym, że dla prawdziwego mężczyzny wstydem jest pokazać, że coś go boli. Mężczyzna powinien być silny i zdeterminowany w przeciwieństwie do płci pięknej. (kobiet).
„Głupio jest nie mieć nadziei.” – Dzięki nadziei żyjemy, brniemy do przodu. Gdybyśmy jej nie posiadali zapewne nasze życie szybko by się skończyło, więc każdy powinien ją posiadać.
„Nikt na starość nie powinien być sam. Ale to nieuniknione.” – Umieramy tak naprawdę samotnie, więc to nieuniknione. Gdy jest się już w podeszłym wieku, umierają nasi rodzice, nasza żona lub mąż i to jest nieuniknione. Śmierć spotka każdego.
„Teraz nie czas myśleć o tym czego nie masz, myśl co potrafisz zrobić z tym co jest.” – Aforyzm mówi o tym, żeby cieszyć się tym co się posiada. Często gdy czegoś pragniemy to podoba nam się to i sądzimy, że wszystko co posiadamy nie jest zbyt wystarczające, jednak mylimy się. Każdy ma coś dobrego, coś ważnego. Nie tylko w sposób materialny, ale zarówno jak i duchowy. (np. jakieś uczucie)
8 3 8