4. Granice Polski przekroczyło w 2004 roku 62 mln osób przyjeżdzających do naszego kraju a zyski z ruchu turystycznego wyniosły 5 mld dolarów amerykanskich. W tym samym roku Włochy odwiedziło 40 mln ludzi , a dochód z turystyki wyniósł 33 mld dolarów amerykańskich. Jakie wnioski można wyciągnąć z tego porównania ? Co możemy zrobić aby osiągnąć większe dochody z turystyki.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-05T23:01:00+01:00
Podstawowe działanie to pokazać Polskę światu, jako kraj o wielu walorach turystycznych. Polacy powinni uznać elementy środowiska naturalnego [ich cechy] oraz wytwory działalności człowieka, które inni ludzie chcą, chcieliby poznać, zobaczyć, zwiedzić i przebywać w ich otoczeniu. Polska posiada wiele walorów wypoczynkowych, walorów krajoznawczych i zagospodarowanie turystyczne;
Polska powinna być lepiej i częściej zaprezentowana na arenie światowej [przydałby się dobry rozgłos i marketing, nawet dla najmniejszych organizacji.. turystycznych];
W naszym kraju powinno powstawać więcej miejsc, gdzie mogliby wypoczywać turyści i czerpać radość z odwiedzin naszego kraju.
Wielką szansą dla nas jest Euro 2012. Nie powinniśmy patrzeć na to wydarzenie tylko pod kątem sportowym, ale także pod kątem rozwijającej się turystyki [budowa ośrodków wypoczynkowych, hotele, restauracje, kina, bary..].
Korzystny wpływ mogą mieć także budowy autostrad i portów lotniczych, odnowa PKP i PKS [bo przecież dojazd do naszego kraju jest, ale mógłby być lepszy i mniej męczący dla przeciętnego obywatela innego kraju].
____________________________________________________________
mam nadzieję. że pomogłem. ;dd