5. Opracuj trasę jedno lub dwudniowej wycieczki po wlasnym regionie ukazującej walory turystyczno wypoczynkowe i zachęcającej potencjalnych turystów do zaplanowania dłuższego pobytu na tym terenie ( okolice Lublina)
a) trasa wycieczki
b) miejsca godne zwiedzania i bliższego poznania
c) baza żywieniowa i noclegowa
d) komunikacja pomiedzy miejscowościami
e) regionalne świeta i imprezy okolicznościowe w ciągu roku.
f) orientacyjne koszty pobytu jedno i wielodniowego

1

Odpowiedzi

2010-01-05T22:42:05+01:00
A) lublin - gołąb pow. puławski
Wyruszamy z Lublina. Jedziemy prosto ulicą warszawską. Skręcamy w prawo na drodze E372. Mijamy tą drogą Garbów, Markuszów i jedziemy nią aż do Kurowa, gdzie skręcamy w lewo i dalej kierujemy się krajową 12. Mijamy na tej trasie Końskowolę i wjeżdżamy do Puław na ulicę lubelską, jedziemy prosto aż do ronda gdzie zjeżdżamy z niego drugim zjazdem. Jedziemy przez ulicę centralną prosto do końca, potem prosto ulicą Piłsudskiego. Na piaskowej skręcamy w lewo. Jedziemy cały czas prosto i dojeżdżamy do ulicy dęblińskiej. Tam na rondzie zjeżdżamy trzecim zjazdem. Potem kierujemy się drogą 801 cały czas prosto i za miejscowością Wólka Gołębska skręcamy tym samym znajdując się we wsi Gołąb.
b) Gołąb to piękna i malownicza miejscowość położona po prawym brzegu Wisły. Znajduje się tu jeden z trzech w Europie domków loretańskich przy zabytkowym kościele pod wezwaniem św. Katarzyny i św. Floriana. Nieopodal znajduje się 'Muzeum rowerów nietypowych' gdzie można pojeździć dziwnymi rowerami. Na obrzeżach Gołębia znajduje się również zabytkowa stacja kolejowa, a przy niej pomnik upamiętniający wysadzenie pociągu z amunicją w czasie wojny.
c) Na obiad zajeżdżamy na boisko 'Wikliniarka' gdzie robimy ognisko, a prowiant kupujemy w pobliskim sklepie. Zostajemy tu ok. 2 godziny. Można tu też zagrać w siatkę bądź piłkę nożną. Nocujemy w Puławach w hotelu Izabela, a kolacje jemy w restauracji hotelowej, tak samo śniadanie.
d) Przemieszczamy się prywatnym, wynajętym autobusem.
e) Co roku organizowany jest festyn rodzinny na początku sierpnia na boisku szkolnym.
f) Kosztów mi się nie chce ; > Ale to wymyśl sam coś, nie trudne to.
2 4 2