Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-06T15:06:48+01:00
Opis psa z "Pustyni i w puszczy"

Saba, choć wydawać by się mogło, że to imię damskie, to pies, który był pupilem Nel, głównej bohaterki powieści "W pustyni i w puszczy". Dziewczynka dostała go w prezencie gwiazdkowym.
Pies uwielbiał swoją właścicielkę i bronił jej, jak tylko potrafił. Sądzę, że był gotów zrobić dla niej wszystko. Saba słuchał się tylko Stasia i Nel, a wszystkich zagrażających bezpieczeństwu dziewczynki traktował jak wrogów. Pies był bardzo mądry i rozumiał każde polecenie dzieci, uwielbiał uganiać się za zebrami, antylopami i bawołami. Wiele razy uratował życie. Kiedy czytałam książkę, dało się wyczuć, że między dziećmi, a psem istniała szczególna więź. Staś i Nel mieli do niego całkowite zaufanie. Saba zawsze pomagał Stasiowi i Nel przeżyć trudy podróży. Wiele razy Staś zostawił Nel pod opieką Saby. Ten wierny towarzysz podróży był maści beżowej, a pysk miał "podpalany". Błysk w jego czarnych oczach w pełni oddawał żywy temperament. Uszy miał krótkie, "postawione" do góry.
Uważam, że posiadanie takiego wiernego przyjaciela, jakim jest pies, to wielkie szczęście, bo zawsze obroni w potrzebie. Sądzę, że warto posiadać pupila, choć ciągnie to za sobą wiele dodatkowych obowiązków, ale wspólna zabawa i obserwowanie z jakim apetytem je jedzenie, które mu daliśmy, daje dużą satysfakcję.
2 3 2