Odpowiedzi

2010-01-06T15:12:13+01:00
* - Chichén Itzá, Meksyk
* - Figura Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Brazylia
* - Wielki Mur, Chiny
* - Jeziora Mazurskie, Polska
* - Petra, Jordania
* - Koloseum w Rzymie, Włochy
* - Mauzoleum Tadż Mahal, Indie
2010-01-06T15:16:27+01:00
-Dubaj
-przyjaciele
-niesamowite miejsca (mi.in Petra, Koloseum, Tadź Mahal, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro
-zwierzęta
-przyroda
-rodzina
-uczucia

Mam nadzieję, że o to chodziło
2010-01-06T15:17:43+01:00
Siedem budowli zostało nazwanych "cudami świata starożytnego" przez Antypatera z Sydonu. Nie wiemy dokładnie, dlaczego Antypater sporządził takie zestawienie. Możliwe, że posłużyło ono jako rodzaj przewodnika po wschodnim obszarze Morza Śródziemnego. Obecnie zaliczamy do nich: Artemizjon w Efezie, Kolos Rodyjski, Latarnia morska na Faros, Mauzoleum w Halikarnasie, Piramida Cheopsa, Posag Zeusa Olimpijskiego oraz Wiszace Ogrody Babilonu.

Siedem cudów świata to siedem najbardziej zdumiewających przykładów dzieł sztuki i szczytowych osiągnięć architektury, szczególnie cenionych przez starożytnych Greków. Liczba tych cudów ma też przypuszczalnie swoje znaczenie. Już od dawien dawna liczbę siedem uznawano za świętą i w religii wiązano ją ze szczególnymi lub tajemniczymi zdarzeniami. Jak należało oczekiwać, niektóre z tych cudów w ciągu stuleci zawaliły się i rozpadły w gruzy, a późniejsi pisarze sporządzili swoje własne listy "Cudów Świata".

Z 7 cudow świata do dzisiaj przetrwały tylko zdumiewające Wielkie Piramidy w Egipcie. Nadal budzą podziw i zachwycają. Powstalo wiele teorii na temat ich powstania a nawet takie które mowią że zbudowali je kosmici. Dzisiaj przy tak wielkiej technice niewiadomo czy byśmy dali radę je zbudować. Jak tyle tysiecy lat temu ludzie mogli zbudować na Naszej planecie takie monumentalne budowle? Nie wiadonmo! Dlatego warto przyjrzeć się im bliżej. A więc poznaj ich historię i ciekawostki, bo to niesamowita historia. To są prawdziwe cudy świata.