Odpowiedzi

2010-01-06T15:49:23+01:00
Bohater miał dużo pozytywnych i negatywnych cech charakteru. Zdobył się na czyn bohaterski, ratując dziecko. Był bardzo odważny by zdecydować się na poszukiwanie wuja. W stosunku do Uli starał się być bardzo miły, darzył ją wielkim uczuciem. Pestkę oraz Julkę uważał za przyjaciół. Negatywne cechy Zenka były: kradzież przekupce pieniędzy, jabłek z sadu. Bardzo często kłamał podawał swoje nie prawdziwe nazwisko, nie przyznał się do kradzieży i nie ujawnił prawdy o sobie.

Moim zdaniem Zenek jest postacią pozytywną, wyróżniającą się niezwykłą odwagą. Jego złym posunięciem było zostawienie ojca w tak trudnej sytuacji.
5 4 5
2010-01-06T15:57:59+01:00
Uważam , że Zenek Wójcik To ciekawa postać w literaturze ponieważ słynął z odwagi. Cechuje go pracowitość i pewność siebie. Bardzo zależało mu na udowodnieniu ludziom, że jest dorosły i niezależny. Chciał udowodnić to na przykład tym, że planował odnalezienie wujka (Antoniego Janicę) . Liczył na to , że dzięki temu uwolni się od pijącego ojca, a wujek pozwoli mu z sobą zamieszkać. Zenek jest osobą dość tajemnicza. Jego marzeniem było zostać marynarzem. Uwielbiał morze i podróże.
Według mnie Zenek był dobry. Bardzo podobało mi się to, że był taki zaradny kiedy na przykład uratował dziecko. Chciałbym moc kiedyś spotkać takiego chłopca jak Zenek.
4 3 4