Siema, pomoże mi ktoś jak napisać charakterystykę porównawczą siebie i swojego przyjaciela? Pierwszy raz takie coś piszę i nie wiem za bardzo o co w tym chodzi. Najlepiej by było gdybyście napisali mi jak się takie coś mam zrobić i jakiś krótki przykład jak to wygląda. :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-06T16:46:15+01:00
A więc..
Charakterystyka składa się z :
przedstawienia postaci, opisu wyglądu zewnętrznego, opisu osobowości i własnej opinii postaci. Na każdą z nich robimy osobni akapit. Aha i jeżeli to ma być charakterystyka porównawcza to piszesz ją jak zwykła tylko że opisujesz dwie osoby jednocześnie. Postaram Ci dać taki przykład krótkiej charakterystyki porównawczej mnie i mojej przyjaciółki.

Nazywam się Aneta Kowalska, mam piętnaście lat i jestem uczennicą drugiej klasy gimnazjum nr 4 w Kielcach. Mam przyjaciółkę która ma na imię Patrycja , jest ode mnie rok młodsza.
Jestem wysoką szczupłą brunetką , mam duże zielone oczy i w przeciwieństwie do Patrycji mam ciemną karnację . Moja przyjaciółka jest średniego wzrostu blondynką o małych, bystrych piwnych oczkach i małym nosku. Lubi się ubierać w kolory ciemne, często nosi luźne bluzy i dżinsy. Ja lubię jednak obcisłe rzeczy dlatego ubieram się w spodnie tzw."rurki" i bluzki w wesołych kolorach, które odzwierciedlają mój charakter.
Jestem osobą pogodną , cieszącą się życiem , zawsze staram się pomóc innym w potrzebie. Lubię spędzać czas w towarzystwie moich znajomych, dążę jednak do całkowitej niezależności. Jestem osobą "w gorącej wodzie kąpaną" przez co pakuje się często w kłopoty. Zawsze jednak znajdę pomocną dłoń którą jest Patrycja. Zawsze wspiera mnie w trudnych chwilach , jest rozsądna, miła, ma swoje zdanie na każdy temat. Wszystko co robi najpierw "trzy razy przemyśli" czym całkowicie się ode mnie różni.
Uważam że Patrycja jest najwspaniaklszą przyjaciółką na świecie. Pomimo że tak się różnimy zawsze potrafimy się ze sobą dogadać i zxnaleźć wspólny temat.

myśle że w miarę krótko to opisałam ;)
w każdym razie mam nadzieje że pomogłam :)
35 4 35