Przeczytajcie uważnie poniższe teksty i sprawdźcie, czy są poprawne.( Zwróćcie uwagę na realizację tematu, dostosowanie stylu do sytuacji komunikacyjnej, kompozycję, poprawność językową, ortograficzną i interpunkcyjną.) Napiszcie poprawne teksty. Dziękuję!

1. Miło nam zaprosić Drogiego Pana Dyrektora na wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Będziemy się czuli zaszczyceni jeśli zgodzi się pan dokonać otwarcia wystawy, które planujemy na przyszły piąte o godz. 11.oo na sali gimnastycznej.
Członkowie koła plastycznego


2. Niezapomniane młodzieńcze lata!
Szkolne wspomnienia niezapomniane!
Na trudnych drogach chmurnego świata
One jak balsam na każdą ranę!

Dziękujemy za serce włożone w nasze wychowanie, za wszystkie miłe chwile spędzone wspólnie w szkolnej klasie. Obiecujemy, będziemy je zawsze pamiętać.
Uczniowie z klasy III f

Pierwsze to zaproszenie, a drugie dedykacja. Dzięki!

2

Odpowiedzi

2010-01-06T16:50:09+01:00
Tam w pierwszym powinno byc piątek a nie piąte a tak to może byc .
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-06T17:10:22+01:00
ZAPROSZENIE
Uprzejmie zapraszamy Pana Dyrektora na wystawę plastyczną wykonaną przez uczniów naszej szkoły. Będzie nam bardzo miło jeśli to właśnie Pan dokona otwarcia wystawy, która odbędzie się ......(dzień, miesiąc, rok) o godzinie 11:00 w sali gimnastycznej.
Członkowie koła plastycznego.

dedykacja
Niezapomniane młodzieńcze lata!
Szkolne wspomnienia...
Tak wieczne jak skała, choć nie do zjedzenia!
Uleczą każdą najgłębszą ranę...
Na największą miarę, na najszerszą skalę!

Dziękujemy za trud i serce włożone w nasze wychowanie, za wszystkie mile spędzone chwile, za dobroć i pomoc w najtrudniejszych sytuacjach. Do końca pozostaną w naszej pamięci!
Uczniowie klasy III f

:)