Wyobraź sobie,że można podróżowac w czasie.Napisz kartkę do przewodnika dla wybierających się w podróż do czasów epoki kamiennej.W tekście zawrzyj informacje dotyczące tego:
jak wygląda prehistoryczny świat,
co warto w nim zobaczyc,
jak należy się zachowywac i o czym należy pamiętac

2

Odpowiedzi

2010-01-06T17:19:24+01:00
W epoce kamiennej ludzie zdobywali pożywienie, trudniąc się zbieractwem i myślistwem. Narzędzia wykonywali z kamienia, drewna, kości i rogu.
Najstarsi przodkowie człowieka żyli w południowo - wschodniej Afryce przed 4 - 5 milionami lat.
W najstarszym okresie dziejów ludzkości narzędzia wykonywali głównie z kamienia i dlatego epokę tę nazwano kamienną.
Człowiek rozumny był pierwszym twórcą sztuki.
Wielkim dokonaniem człowieka było przejście z koczowniczego trybu życia na osiadły.
Po epoce kamienia nastały czasy metali: epoka brązu i epoka żelaza.
24 3 24
2010-01-06T20:36:46+01:00
Drogi przewodniku!
Gdy byłam w czasach kamienia łupanego, gdzie dostałam się za pomocą machiny zbudowanej przez dr.Edzia uwiódł mnie tamtejszy krajobraz. Było tam inaczej niż teraz na świecie, nie było samolotów, aut spalin. Tylko powietrze, takie którym teraz oddychamy coraz rzadziej, z powodu zanieczyszczenia środowiska. Nie było pałaców kultury, sklepów z odzieżą, fast foodów. Każdy był równy bez względu na to jak wygląda. Nie ważne, czy ubiera się u sławnego projektanta, bo i tacy tam byli, czy ubrania szyje mu Mama ze skóry niedźwiedzia, którego upolował wraz z Ojcem. Każdy osobnik znajdujący się tam ma zachowywać się nawzajem tolerować, bez wyjątków. Podczas podróży tam nie można jednak zapomnieć iż to dzikie plemię i że może zaatakować współczesnego człowieka, gdy odczuwać będzie niebezpieczeństwo ze strony danej osoby. Najczęściej kończy się to tylko przegonieniem, hen daleko stąd, i rzadziej ranami na ciele. Dinozaury i dzikie bestie też atakują, ale jedynie w tedy, gdy się je sprowokuje ku temu. Tamtejsza populacja nie znosi hałasu, kolorów rzucających się w oczy i wszystkiego, co nie jest prymitywne, boją się tego. Zwiedzać tam można nie tak wysoką jeszcze górę k2 i popływać w ich jeziorach, które wyglądają jak dzisiejsze aqa parki.To już chyba wszystko co mi przyszło do głowy. Mam nadzieję, że Ci się spodoba, pozdrawiam.
79 4 79