Pytania z przedmiotu Organizacja pracy w hotelarstwie:

1. Ktoś z miasta dzwoni do hotelu prosząc o połączenie z panem x. Na liście gości hotelu nazwisko takiego pana nie figuruje. Zgłaszający upiera się, że pan x mieszka w hotelu i domaga się połączenia z nim. Co zrobiłbyś w tym przypadku

2. Parkingowy wypuścił autobus turystów zagranicznych z Egiptu, po okazaniu przez nich zapłaconego biletu parkingowego. Po chwili okazało się, że goście nie zapłacili za 7 dniowy pobyt z wyżywieniem. Co recepcjonista w takim przypadku ma zrobić i kto ponosi odpowiedzialność.

3. W hotelu gdzie grupa miała zarezerwować noclegi brakuje 3 miejsc dla uczestników imprezy. Jak postąpisz w takiej sytuacji

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-06T20:34:24+01:00
1) Sprawdzam jeszcze raz listę gości a jeżeli nie ma go rzeczywiście to oddzwaniam do zgłaszającego i informuje kategorycznie, iż nie ma takiej osoby na liście po czym odkładam słuchawkę.
2)Recepcionista powinien natychmiast zatelefonować do organizatora lub jakiegoś przewodnika wycieczki, jeśli ten nie będzie chciał rozmawiać lub nie będzie chciał zapłacić, trzeba zawiadomić policję, jeżeli jest podpisana jakaś umowa. Odpowiedzialność ponosi recepcionista, który nie zwrócił uwagi, przy wymeldowywaniu, że osoby nie zapłaciły.
3)Oczywiście przeproszę ta grupę i spróbuje poszukać im innego hotelu lub wykombinuje jakieś miejsca u siebie.