Odpowiedzi

2010-04-03T08:52:14+02:00
Ania Shirley bohaterka główna, tytułowa-przebywa na Zielonym Wzgórzu na skutek pomyłki, ale w końcu zostaje tam pod opieką Maryli i Mateusza . Jest wesołą,inteligentną,miłą dziewczynką.Zwraca uwagę jej wrażliwość na piękno przyrody oraz otwartość i szczerość w kontaktach z innymi ludźmi.Po kilku tygodniach pobytu Ani w domu Maryli,rodzeństwo Cuthbertów zgodnie stwierdza ze nie może sobie wyobrazić życia bez niej.
2 3 2
2010-04-03T09:10:09+02:00
Ania Shirley jest tytułową bohaterką powieści Lucy Maud Montgomery ''Ania z Zielonego Wzgórza''. Ma 16 lat, a jej rodzice zmarli na poważną chorobą, gdy dziewczynka miała jedynie 3miesiące. Mieszkała u rodziny Thomas, jednak z czasem została przeniesiona do państwa Hammond, a potem do Sierocińca. Właśnie stamtąd Mateusz przywiózł ją na Zielone Wzgórze. Nieopodal nowego domu Ani było jeszcze jedno wzgórze zwane Sosnowym, na którym mieszkała Diana Barry - dziewczynka, która szybko stała się przyjaciółką Ani. Obecnie bohaterka uczęszcza do seminarium.
Mimo, że gdy Ania była małą dziewczynką nie była bardzo ładna, a chłopcy wołali na nią 'Marchewka' to z biegiem czasu do 16 roku życia zmieniła się w bardzo ładną dziewczynę. Jej włosy zrobiły się kasztanowe i w połączeniu z szarozielonymi oczami i szerokimi ustami wyglądała kapitalnie. Miała bardzo zgrabną sylwetkę i inteligentny wyraz twarzy. Zaczęła się ubierać modnie i gustownie, ale nadal skromnie.
Po pięcioletnim pobycie u Maryli i Mateusza Ania bardzo wyładniała oraz spoważniała. Nabrała rozsądku, myślała kilka razy przed zrobieniem czegoś i wybierała najrozsądniejsze rozwiązania. Dziewczyna stała się odpowiedzialna, potrafiła również sama decydować o swoim życiu i losie. Większość wad zamieniły się w zalety, nauczyła się współżycia w rodzinie. Wybaczyła Gilbertowi błędy z przeszłości.
Moim zdaniem Ania jest bardzo pozytywną postacią, która zasługuje na prawdziwą rodzinę, przyjaciół. Bardzo chciałabym poznać kogoś takiego w swoim życiu i się z nim zaprzyjaźnić.
3 2 3