Odpowiedzi

2009-09-21T16:14:41+02:00
Roobin Hood- to legendarny bohater ballad średniowiecznych, postać od wieków utrwalona w tradycij, najpier przez ustne opowieści
i ballady przekazywane z pokolenia na pokolenie potem przez literaturę a w ostatnim stuleciu przez filmy(także animowane- wersja disneya) Zorro jest postacią literacką, jego legenda jest młodsza. Powstała w XX wieku dzięki filmomNarracja: trzecia osoba- żył, buszowali charakterystyka bezpośrednia kiedy ocenia narrator i pośrednia wynikająca z opisu osob.

Zorro był szczególnie ciakawą osobą w Hiszpanii. Ludzi zawsze ciekawiło co kryję się pod maską Zorro, lecz on nigdy tego nie ujawniał.

Zorro wyróżniał się wśród róweśników wyglądem i "byciem". Zorro nie miał duzo przyjaciół, lecz i tak przez większość ludzi był lubiany.

Zorro ubierał się w:

-białą koszulę, brązowe, skórzane spodnie, na dłoniach miał czerne rękawice. Na plecach wisiała mu długa, czarna peleryna. Na oczach posiadał ciemną chustę, przez którą widziano tylko ciemne oczy. Na głowie nałożony miał czarny kapelusz. Zorrowi zawsze towarzyszył jego wierny koń, z jasno brązową grzywą.

Zorro był wrażliwy, ponieważ nigdy nie przechodził obojętnie obok ludzkiej krzywdy, starał się pomagac tym, którzy najbardziej potrzebowali pomocy.

Był romantyczny - umiał zawsze przyciągnąć do siebie tłum kobiet, nigdy nie był odrzucany przez kobiety.

Był tajemniczy - nigdy nie ukazywał swej twarzy. Nie widziano go zbyt często ponieważ pojawiał sie w jakichś "akcjach".

Był odważny - nie bał się innych, chętnie stawiał wyzwania, często uczestniczył w bójkach. Mozna powiedziec, że był często "żródłem akcji". Z zamieszan zawsze wychodził bez kłopotów.

Moim zdaniem Zorro był dobrym człowiekiem. Z jego nie których cech mozna brać przykład. Ta szególna postać zawsze pozostanie w mej pamięci.
3 3 3