Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-06T19:10:32+01:00
Prometeusz wykradł bogom ogień , by dać go ludziom , których pokochał i którym chciał pomóć .
Osób ,które można by przyrównać do Prometeusza jest wiele . Jednak dla mnie
taką osobą jest Matka Teresa z Kalkuty . Nie wykradła ona bogom ognia , lecz złozyła wszystkie swoje dobra , całe swoje życie jako ofiarę dla ludzi biednych , upokorzonych przez los , odrzuconych . Z całem przekonaniem potrafiła swoje słowa nakierowane na walkę o życie , o godne życie , o prawo do tego życia , eksponować na różnych forach . Nawet tam , gdzie jej słowa nie były mile widziane , gdzie kłuły jak ciernie nawet najbardziej twarde sumienia i serca .
Z całem przekonaniem można powiedzieć ,że Jej życie opierało się na zasadzie prometeizmu , gdyż potrafiła wyrzec się siebie dla dobra ludzi . A dzieło jakie zaczęła ma wymiar ponadczasowy i świat będzie popierał jego kontynuację .
1 1 1
2010-01-06T20:27:16+01:00
Moim zdaniem do takeij osoby idealnie pausje Matka Teresa z Kalkuty.urodziła sie 26 sierpnia 1910 w Skopje, zmarła 5 września 1997 w Kalkucie.była to katolicka siostra zakonna prowadząca w Indiach działalność humanitarną. Już w wieku 12 lat poczuła powołanie do służby zakonnej. 6 lat później wstąpiła do zakonu sióstr loretanek w Irlandii, przyjmując imię zakonne Teresa.W 1946r. miała usłyszeć wezwanie do Boga, by pomagac biednym i opuszczonym.Za zgodą papieża Piusa XII wyszła na ulice Kalkuty pomagać trędowatym, umierającym i porzuconym dzieciom. W 1950r. założyła zgromadzenie sióstr misjonarek miłości, któe prowadzą w Indiach i na całym świecie sierocińce, domy dla chorych i umierających. W 1979r. za swoją pracę Matka Teresa dostała Nagrodę nobla.


mysle ze pomogłam;]
hehe sie złozyło bo miałam to samo zadanie i tak napisałam i dostałam 5.pani sie bardzo podobało
:]
pzdr
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2010-01-06T21:09:55+01:00
Moim zdaniem osoba ,której można przypisać działalność opierarającą sie na prometeiźmie jes Matka Teresa z Kalkuty.Uważam,że jest ona taką osobą,ponieważ mimo tego,ze niewykradła ognia bogą tak ja zrobił to Prometeusz,ale oddała siebie,swoje całe życie i wszystko co tylko miała osobą chorym, biednym ,odrzuconym przez społeczeństwo.Gdy całe społeczeństwo traktowało ludzi z trądem jako gorszych i ich odrzucało ona jedna im pomagała.Mówie o Matce Teresie z Kalkuty nietylko też,ze pomogała ludzia ale też głosiła ,że prawo do godnego życia ma każdy i nie bała sie ,ze jej słowo moze być odrzucone przez innych ludzi.Matka Teresa z Kalkuty była wyjatkowym człowiekiem ,ponieważ wszystko oddała bliźniemu swemu.

mam nadzieje,ze pomogłam:D
licze na najlepsząodpowiedź:D
1 5 1