Cze.;)) pani od polaka zadała takie jedno zadanko a nie chce mi się go pisać więc proszę o napisanie go za mnie :P-na poniedziałek 11.01.10r. więc na niedzielę chciałbym to mieć max do godziny 20:00^^
1.Napisz poradnik zatytułowany "Nil desperandum"-nie należy tracić nadziei. Rady szkolnego stoika(człowiek umiejący panować nad sobą, znoszący ze spokojem przeciwności losu) dla społeczności szkolnej przeznaczonej.
2.Rozprawka:"fortes Fortuna adiuvat"-śmiałym szczęście sprzyja, udowodnij, że to prawda wykorzystując 3 przykłady z literatury, filmów i życia(Książki i filmy znane!!!!).
Do wyboru 1 lub 2 najlepsza za 1i2 lub za naprawdę dobre wypracowanie:)
każde pisanie takie jak zaraz ci zrobię itp. będzie niestety zgłaszane.
Proszę nie korzystać nawet w 1/100 z innych wypracowań bo pani się zczaji:/

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-07T15:53:49+01:00
‘Śmiałym szczęście sprzyja’

Moim zdaniem stwierdzenie to jest jak najbardziej prawdą. Po chwili zastanowienia dochodzę do wniosku, iż Jeżeli człowiek jest odważny to bardzo często zdobywa to co chce. Znalazłam równiez kilka argumentów, które powinny potwierdzić moje zdanie.
Mój pierwszy argument chciałabym oprzeć na treści książki pt. 'Zmierzch’. Bohaterką jest dziewczyna, która zakochuje się w chłopaku, który jest wampirem. Pomimo tego, iż przebywając z nim była cały czas w niebezpieczeństwie nie bała sie tego. Zakochała sie w Edwardzie i nie chciała myśleć co by było gdyby... I to właśnie jest udodnienie tego, że jeżeli człowiek jest odważny wygrywa. A przynajmniej jest mu o wiele łatwiej. Bella wygrała miłość. I pomimo strachu i wszelkiego niebezpieczeństwa szczęście jej dopisało i przeszła przez wszystkie przeszkody, które pojawiły sie na jej drodze.
Moim drugim argumentem będzie przykład z życia. Człowiek w dzisiejszych czasach powinien byc odważny i musi umieć walczyc o swoje. Jeżeli chcemy coś osiągnąć w życiu musimy być aktywni, łapać się za wszystko. Jeżeli sie tylko da. Człowiek skryty, uczący się dobrze nie osiągnie wszystkiego tylko nauką. Powinien spróbować się wybić... zrobić jeden krok wyrzej a dalej już to szczęście które w pewnym momencie życia przychodzi pomaga. Coś staje się łatwiejsze... Więc mamy motywacje do dalszej pracy i tak dalej... To właśnie szczęście, które mamy pomaga nam. Jeżeli jesteśmy odważni osiągniemy swój cel. Trzeba tylko pamiętać, że do tego potrzeba jeszcze chęci i serca, które wkładamy w to co robimy.
Jako trzeci argument przedstawie sytuacje przedstawioną w filmie. Nosi on tytuł ‘ M jak miłość’ . Moim wątkiem będzie jedna z głównych bohaterek Marta Mostowiak. W filmie pełni ona funcje sędzi. Pewnego razu dostała bardzo poważną sprawę. Gdy proces się rozpoczął Marta zaczęła dostawać listy z groźbami. Powinna się wycofać dla swojego własnego dobra. Jednak ona była twarda i odważna. Zapewniła bezpieczeństwo swojej rodzinie a sama brnęła w to dalej. Wkońcu udało jej się. Udało jej się doprowadzić sprawę do końca. Z przestępcami zrobiła co trzeba. Dzięki jej silnej woli zrobiła ten duży krok do przodu, który pomógł jej osiągnąc cel. Kto wie? Może tu również aktorce dopisało szczęscie.
Gołym okiem widać, że ten fakt, iż śmiałym szczęście sprzyja jest poprawne. Szczęścia trzeba poszukać... A przynajmniej spróbowac, bo ono samo bez zadnego wysilku i chęci nie przyjdzie.
Proszę bardzo :)
14 2 14