Twój kolega/koleżanka z Anglii zaprosił/a Cię na ferie zimowe.Niestety,będziesz w trakcie przeprowadzki i nie możesz skorzystać z zaproszenia.Napisz list,w którym:
-grzecznie odrzucisz zaproszenie,podając powód,
-wytłumaczysz,dlaczego przeprowadzka jest kłopotliwa i opiszesz uczucia,jakie w Tobie wywołuje,
-opiszesz krótko swoje nowe mieszkanie (lokalizacje i wnętrze),
-zaproponujesz,aby kolega/koleżanka odwiedziła Cię w innym terminie.

1

Odpowiedzi

2009-09-24T12:27:35+02:00
Dear Lindsay!
As you know soon moves to the capital. Therefore, I will not be able to visit you in the winter holidays. I'd love to, but unfortunately it does not give advice. A little sad that I leave the old house. My new apartment will be present on the outskirts of Warsaw. Not watched it, but parents said that it is not small. Apparently it is very nice. We have at least a nice neighborhood.;)
That to me you can come? You will see a new apartment and on the occasion of pozwiedzamy little town. Probably everything will be ready after feriach. This can visit me immediately after winter holidays?
Kiss
....


Tłumaczenie ;)

Droga Lindsay!
Jak wiesz niedługo przeprowadzam się do stolicy. Dlatego też nie będę mogła odwiedzić Cię w te ferie zimowe.
Bardzo bym chciała, ale niestety nie dam rady. Trochę mi smutno że muszę opuszczać stare mieszkanie.
Moje nowe mieszkanie będzie znajdowało się na obrzeżach Warszawy. Nie oglądałam go, ale rodzice mówili, że nie jest małe. Podobno jest bardzo ładnie. Będziemy mieć przynajmniej miłych sąsiadów. ;)
To może Ty do mnie przyjedziesz? Zobaczysz nowe mieszkanie i przy okazji pozwiedzamy trochę miasta. Prawdopodobnie wszystko będzie gotowe już po feriach. To może odwiedzisz mnie od razu po feriach?
Całuję
....
6 3 6