Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-07T12:04:29+01:00
Św. Franciszek był człowiek jak każdy z nas. Nie był obcy jemu grzech ani obce pragnienia tego świata. A jednak odmienił siebie, świat i tak wielu ludzi. On nie szukał ich, aby nawracać,a wręcz pozostawił swoich bliskich ? szukał Boga, dla Niego pozostawił wszystko i poszedł za Nim.
Ale niestety jest to niewielka garstka ludzi. W ówczesnym świecie ludzi interesują tylko pieniądze. Ciągle się gdzieś spieszą ,wciąż brakuje im czasu. W głębi duszy chcemy być lepsi,ale zwyczajnie nie ma czasu,aby się nad tym dogłębnie zastanowić. św Franciszka cechowała miłość do świata otaczającego, poszanowania innych i siebie, zachwytem nad pięknem natury, ciała ludzkiego, radością istnienia, pogodą ducha, skromnością, pokorą, ubóstwem oraz łączeniem miłości do Boga z miłością do świata, uwielbieniem Dzieła stworzenia, ale także nakazem Chrystusa o porzuceniu wszystkiego i podążaniu za Nim.
Ja osobiście uważam, że niektóre z tych cech byłyby potrzebne ludziom. Dążymy do celu po trupach. Za wszelką cenę,tylko dlatego,żeby umilić sobie życie. Najważniejsza jest przyjemność.Chciałabym,aby ludzie posiadali choć odrobinę skromności tak jak Św. Franciszek. Skromność i pokora są dziś cenione i będą zawsze, a ich obecność często świadczy o wartościach człowieka. I samo to mogłoby zmienić świat na lepsze. Św. Franciszek wierzył,że każdy człowiek jest przepełniony dobrocią i pięknem,tylko trzeba to w nim odnaleźć. Dziś myślimy,że nie istnieją dobrzy ludzie. Są tylko fałszywi,pełni zakłamania i chciwości,zazdrości . Jeżeli chcemy zmienić świat,ludzi tak jak Św.Franciszek musimy zacząć od samych siebie. Będziemy dawali przykład pięknej postawy,a wtedy ludzi zaczną nas naśladować. Nastawienie do świata będzie zupełnie inne. Wreszcie nastanie pokój,dobroć i piękno. Tylko musimy chcieć.
Ja uważam,że można żyć tak jak Św. Franciszek a nawet trzeba. To wcale nie jest trudne. Wystarczy odrobina dużo dobrych chęci i dobrej woli.
1 5 1