Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-07T13:51:36+01:00
W dzisiejszych czasach bardzo często możemy spotkać się z nałogowym piciem alkoholu, paleniem papierosów czy zażywaniem narkotyków. Te incydenty zdarzają się u ludzi w coraz młodszym wieku. Sprzedaż alkoholu młodzieży do lat 18 jest zabronione. Mimo to tylko 1/4 sprzedawców w Polsce przestrzega tego zakazu. Reszta bez żadnych skrupułów sprzedaje nieletnim zakazane towary. Młodzież zdobywa używki poprzez nieodpowiedzialne zachowanie sprzedawców, niesprawdzających wieku kupujących.
Młodzież pijąca nałogowo alkohol najczęściej pochodzi z patologicznych rodzin, gdzie rodzice piją lub nie interesują się tym, czy ich dzieci mają co jeść, w co się ubrać, czy też jak się zachowują.
Zawsze mówiono, że to chłopcy wcześniej i częściej sięgają po używki, jednak to już dawno stało się mitem. Według badań to dziewczęta szybciej wpadają w nałóg, mimo to piją, palą, zażywają narkotyki tak samo jak chłopcy.
Młodzież często chce się popisać przed znajomymi zażywając różne "trucizny", chłopcy chą zaimponować dziewczynom, lub myślą: "wszyscy pili, to ja też muszę, bo stanę się pośmiewiskiem". Zdarza się, że młodzi ludzie zażywają coś, by się lepiej bawić lub chą sobie po prostu spróbować. Po zażyciu używek zazwyczaj nie jest się w stanie panować nad swoim zachowaniem. Dopiero po jakimś czasie dowiadują się, co robili w tym czasie.
Według statystyk 90% polskich uczniów pije alkohol, 70% francuskich, 50% amerykańskich, a 10% niemieckich. Bardzo widoczne są różnice... Polscy uczniowie piją najwięcej alkoholu. Im wcześniej człowiek zaczyna zażywać różne używki, tym większą krzywdę wyrządza samemu sobie. Zaczynając od narządów wewnętrznych, a kończąc na psychice. Nie niszczmy swoich organizmów! Dbajmy o swoje zdrowie! Przecież to zdrowie jest najważniejsze!
2 5 2