Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-07T15:15:56+01:00
Wysoki Sądzie zgromadziliśmy się tutaj aby rozstrzygnąć nie wyjaśnioną sprawę Antygony . Czyż nie każdy nas na jej miejcu postąpił by tak samo? - myślę że nikt z nie ma tyle odwagi co ona . Występuję jako jest obrońca.
Antygona jest tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa. Jest dzieckiem z kazirodczego związku Edypa i Jokasty . ma dwóch braci Eteoklesa i Polinejkesa oraz siostrę : ismenę .musiała żyć ze świadomością że nie ma już rodziców oraz patrzyła na bratobójczą walkę o władzę.
Antygona była piękna i młodą dziewczyną .Główną cechą bohaterki dramatu była wielka odwaga . Umiała przyznać się że to ona dokonała obrządków pogrzebowych brata choć dobrze znała konsekwencje swego czynu. Nie oczekiwała na litość swej siostry czy nawet KREONA . Była w odniesieniu d siostry bardzo szorstka , nieprzyjemna , nie rozumiała jej obaw gotowa była poświęcić własne życie w obronie wiary . nie bała sie powiedzieć Kreonowi co o nim sądzi .Antygona była pewna siebie ani na chwile w siebie nie zwątpiła , uważała ze dobrze postąpiła i nie próbowała tego ukryć . Nawet w obliczu śmierci , była dumna z siebie i cieszyła się że tak postąpiła . Antygonie szkoda było tylko tego że nie zazna miłości i nie będzie mnieć rodzimy świadczyło to o jej wrażliwości.
Myślę , że na miejscu Antygony nikt z nas nie miałby tyle odwagi co ona . podejmują się tego zadanie zesłała na siebie nieuniknioną katastrofę oczywiście proszę o jej uniewinnienie!

Dostałam za to 5 więc życze powodzenia ;)
1 5 1